Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie przygotowali projekt modernizacji Rynku Łazarskiego - turniej wiedzy o dzielnicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie przygotowali projekt modernizacji Rynku Łazarskiego - turniej wiedzy o dzielnicy
07-06-2014 09:16   Janusz Ludwiczak
Ponad 40 osób wzięło udział w "Łazarskim Omnibusie" - turnieju wiedzy o dzielnicy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy turnieju musieli m.in. stworzyć projekt przebudowy Rynku Łazarskiego, podać lokalizacje tablic upamiętniających znane postacie czy także wiedzieć co oznacza skrót PWK, jaka znana piosenkarka ukończyła VIII LO oraz ile miejsc mieści Arena.

Piętnaście trzyosobowych zespołów z łazarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w "Łazarskim Omnibusie", który odbywa się już od 16 lat. "Łazarski Omnibus" rozgrywany byt w dwóch kategoriach - dla szkół podstawowych i osobno dla gimnazjów. Na początek wszyscy musieli rozwiązać krótką krzyżówkę. Za rozwiązanie każdego pytania otrzymywało się punkt, dodatkowe pięć punktów można było zdobyć rozwiązując hasło główne.

Drugim zadaniem było przygotowanie pracy plastycznej techniką pastelową dotyczącą modernizacji Rynku Łazarskiego. Uczestnicy "Łazarskiego Omnibusa" musieli przedstawić jak chcieliby widzieć Rynek Łazarski w nowej formie, z dodaniem nowych funkcji. Dodatkowe punkty można było otrzymać zaznaczając ulice dochodzące do Rynku Łazarskiego z podaniem ich nazw.

Kolejna konkurencja polegała na podaniu lokalizacji tablic upamiętniających znane postacie na załączonych zdjęciach.

Uczniowie musieli również wymienić ulice, których patronami są malarze i pisarze, a także wiedzieć ile szkół znajduje się na Łazarzu oraz podać nazwę najkrótszej ulicy w Poznaniu, która mieści się właśnie na Łazarzu.

Jedno z zadań dotyczyło jubileuszy Marcinka, II LO, "Ósemki" i 85. rocznicy Powszechnej Wystawy Krajowej. Najpierw należało wskazać kim był Karol Marcinkowski i której urodziny obchodziło w tym roku I LO. Uczestnicy musieli wiedzieć również kto powołał do życia "Ósemkę", jaki jej dokładny adres i która sławna piosenkarka, mieszkanka Łazarza ukończyła VIII LO. Ponadto należało rozszyfrować skrót PWK i wiedzieć z jakiej okazji zorganizowano to wydarzenie.

Początki "Łazarskiego Omnibusa" sięgają 1998 roku.

Wedy powstał pomysł, by uczniowie zaznajomili się z dzielnicą, w której mieszkają i uczęszczają do szkoły. W pierwszej edycji turnieju wzięli udział nawet udział pierwszoklaści. Dzięki "Łazarskiemu Omnibusowi" udaje się również zintegrować środowisko oświatowe i lokalną społeczność - wyjaśnia Joanna Heller, główny organizator "Łazarskiego Omnibusa".

W tegorocznym "Łazarskim Omnibusie" w kategorii gimnazjum zwyciężył zespół 53A z Gimnazjum nr 51, a wśród podstawówek najlepszy okazał się zespół b ze Szkoły Podstawowej nr 69. Najlepsi otrzymali nagrody w postaci toreb, książek i albumów a także talonów zniżkowych. Każdy zawodnik otrzymał kalendarzyki i słodycze.

Wyniki 16. turnieju "Łazarski Omnibus 2014":
Szkoły podstawowe:
1. 69B - 96 pkt.
2. 26C - 93 pkt.
3. 26B - 89 pkt.
4. 77B - 87 pkt.
5. 9C - 85 pkt.
6. 77A - 80 pkt.
7. 69C - 79 pkt.
7. 77C - 79 pkt.
8. 9B - 78 pkt.
9. 69A - 66 pkt.
10. 26A - 65 pkt.
Gimnazjum:
1. 53A - 108 pkt.
2. 53C - 94 pkt.
3. 53B - 90 pkt.
4. 51 - 81 pkt.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sesja śmiechu dla Aktywnych 60+- zajęcia relaksacyjne przygotowane przez Fundację Dr. Clown. Obowiązują zapisy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: