Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chodnik na Winklera zagraża bezpieczeństwu - przewróciła się starsza kobieta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chodnik na Winklera zagraża bezpieczeństwu - przewróciła się starsza kobieta
03-06-2014 17:20   Janusz Ludwiczak
Chodnik na ulicy Winklera jest na tyle niebezpieczny, że stwarza realne zagrożenie dla osób, które mają problem z poruszaniem. Parę dni temu byłem świadkiem jak starsza kobieta przewróciła się właśnie na tym uszkodzonym chodniku - alarmuje nasz Czytelnik. Remont chodnika na tej ulicy mógłby zostać przeprowadzony najwcześniej za dwa lata.

Chodnik na ulicy Winklera, na wysokości numeru 10 jest na tyle niebezpieczny, że stwarza realne zagrożenie dla osób, które mają problem z poruszaniem (starsze osoby). Parę dni temu byłem świadkiem jak starsza kobieta przewróciła się właśnie na tym uszkodzonym odcinku.Dość duże utrudnienie mają również matki z wózkami, nie sposób tamtędy przejechać wózkiem - pisze do nas Mariusz Brzeziński na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Remont chodników na tej ulicy przeprowadzony może zostać najwcześniej za dwa lata.

Ulica Winklera należy do bardziej zniszczonych, ale nie znalazła się w czołówce pięciu ulic przeznaczonych do remontu w pierwszej kolejności. Remont chodnikow na tej ulicy mógłby odbyć się w roku 2016 lub 2017, jednak to zależy od przyszłej rady, gdyż nasza kadencja kończy się w marcu 2015 - tłumaczy Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Lista chodników przeznaczonych do remontu jest długa, Rada Osiedla Św. Łazarz dysponuje budżetem w wysokości prawie 900 tysięcy złotych, jednak na remonty chodników może przeznaczyć tylko 1/3 tej kwoty.

Remonty chodników jest to zadanie własne miasta. My z naszego budżetu wyręczamy miasto. Miasto też posiada środki na remonty i powinno je remontować poza radą osiedla. Przy ustalaniu listy priorytetowych ulic do remontu bierzemy pod uwagę zniszczenie nawierzchni, częstotliwość poruszania się tam mieszkańców, czy jest to droga dojść do obiektów użyteności publiczności. W tym roku wymienione zostaną chodniki na ulicy Niegolewskich i Jarochowskiego (pomiędzy Winklera a Palacza). W przyszłym roku planujemy remont chodników na ulicy Dmowskiego, Matejki (na odcinku od Konopnickiej do Grunwaldzkiej). Na remont chodników przeznaczamy 300 tysięcy złotych - wskazuje Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.


Fot: Mariusz Brzeziński
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Zapadło się kilka metrów chodnika na ulicy Kasprzaka

ZOBACZ TAKŻE: Wyremontują chodniki na Niegolewskich za 170 tys. zł

ZOBACZ TAKŻE: Wybrano koncepcję zagospodarowania ulicy Głogowskiej {WIZUALIZACJE}

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: