Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rataje tylko z przesiadkami. MPK wyremontuje tory na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rataje tylko z przesiadkami. MPK wyremontuje tory na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego
11-06-2014 01:25   Janusz Ludwiczak
W środę MPK rozpoczyna wymianę szyn na przejeździe tramwajowym na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Przez tydzień nie dojedziemy bezpośrednio na Rataje, gdyż "jedynka" i "siódemka" będą kursować z Ronda Starołęka tylko do zajezdni przy ul. Pamiątkowej. Z przystanku Głogowska/Hetmańska odpowiednio na Ogrody i Junikowo będą kursować tramwaje linii nr 21 i 27. Natomiast pomiędzy przystankiem "Głogowska/Hetmańska" a ul. Rolną kursują autobusy zastępcze linii T7.. Jest też dobra wiadomość. Od środy "szóstka" i "ósemka" znów dojeżdżają na Miłostowo.

Torowiska tramwajowe powinny przejść generalny remont raz na 15-20 lat. W przypadku dużego obciążenia linii, wymiana szyn powinna nastąpić przynajmniej raz na 10 lat, zwłaszcza na przystankach gdzie z powodu hamowania i startu, ich degradacja postępuje szybciej. Częściej trzeba wymieniać szyny na łukach, zwłaszcza na łukach o małym promieniu gdzie do ponadnormatywnego zużycia szyn dochodzi już po 3 latach - wskazuje Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

W środę ekipy torowe MPK rozpoczną remont szyn na przejeździe tramwajowym na skrzyżowaniu ulic Hetmańskeij i Dmowskiego.

Zamierzamy wymienić w tym miejscu 100 metrów toru pojedynczego. Ostatnie prace remontowe były tam wykonywanie 15 lat temu, dokładnie w 1999 roku - tłumaczy Iwona Gajdzińska z MPK.

Przez tydzień, do 18 czerwca włącznie swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 1, 7 i 11. "Jedynka" i "siódemka" będa od strony Rataj dojeżdżać tylko do przystanku Traugutta. Po nawróceniu przez zajezdnię przy ul. Pamiątkowej powrócą odpowiednio na Franowo i Ogrody.

"Jedenastka" skierowana zostanie na Ogrody. Z Głogowskiej tramwaje linii nr 11 skręcą w prawo i przez Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego na Ogrody.

MPK uruchomi dwie dodatkowe linie tramwajowe nr 21 i 27, które z przystanku Głogowska/Hetmańska zapewnią dojazd na Junikowo i Ogrody. Natomiast pomiędzy przystankiem "Głogowska/Hetmańska" a ul. Rolną będą kursować autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T7. Oznacza to, że nie dojedziemy bezpośrednio z Łazarza na Rataje.

Z utrudnieniami będą musieli liczyć się również kierowcy. Nie będzie możliwości przejazdu ulicą Dmowskiego przez skrzyżowanie z ul. Hetmańską. Objazd wytyczony zostanie ulicami Potockiej, Kolejową, Górecką i Krauthofera.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ OD 11 DO 18 CZERWCA:

Linia tramwajowa nr 1:
FRANOWO - ... - Rondo Starołęka - Hetmańska - TRAUGUTTA (nawrót przez zajezdnię Madalińskiego bez pasażerów)

Linia tramwajowa nr 7:
ZAWADY - ... - Zamenhofa - Rondo Starołęka - Hetmańska - TRAUGUTTA (nawrót przez zajezdnię Madalińskiego bez pasażerów)

Linia tramwajowa nr 11:
PIĄTKOWSKA - ... - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

Dodatkowa linia nr 21:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA (przystanek przy ul. Kasprzaka) - Hetmańsa - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - JUNIKOWO

Dodatkowa linia nr 27 (kursy tylko w dni robocze od godz. 6:30 do 19:00 na przemian z linią nr 11):
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA (przystanek przy ul. Kasprzaka) - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

Linia autobusowa zastęcza "ZA TRAMWAJ" - linia T7:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – ROLNA – Pamiątkowa – 28 Czerwca 1956 – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Autobusy bez pasażerów dokonują nawrotu przez ul. Winklera i Kasprzaka podjeżdżając na przystanek początkowy na ul. Hetmańskiej, pomiędzy ul. Głogowską i Kasprzaka (przystanek dla linii nr 79 w kierunku Dębca).

Linia autobusowa nr 79:
Autobusy linii 79 jadące z Dębca w kierunku Kaczej jadąc ul. Górecką, nie skręcą w lewo w ul. Krauthofera lecz w prawo dojeżdżając ulicą Górecką do skrzyżowania ulic Hetmańskiej z Kolejową i dalej skręcając w lewo w ul. Hetmańską kontynuują kurs po swojej trasie do Kaczej.
DĘBIEC - ... - Górecka - Hetmańska - Arciszewskiego - ... - KACZA.
Powrót bez zmian.
Autobusy linii nr 79 będą dodatkowo zatrzymywać się na przystanku "Kolejowa" na ul. Hetmańskiej dla linii nocnej 238.

To nie koniec utrudnień. Dziesięć dni po zakończeniu remontu na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego rozpocznie się remont torowiska na ul. Reymonta.

28 czerwca ma rozpocząć się remont torowiska na skrzyżowaniach ulic Hetmańska/Reymonta/Grochowska/Arciszewskiego, Reymonta/Wyspiańskiego oraz Przybyszewskiego/Marcelińska.

Podczas przebudowy ulicy Grunwaldzkiej torowisko to było mocno wyeksploatowane. Ostatni raz remont przejazdu na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Hetmańskiej były przeprowadzony w 1999 roku. Torowisko to również wymaga naprawy - wyjaśnia Iwona Gajdzińska z MPK.

Natomiast tory na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Wyspiańskiego nie były wymieniane od 1992 r. W jeszcze gorszym stanie jest torowisko na ul. Przybyszewskiego, na skrzyżowaniu z Marcelińską. Ostatni remont miał miejsce w tym miejscu 27 lat temu.

Przez dwa tygodnie inaczej będą kursować tramwaje linii nr 1 i 7. "Jedynka" i "siódemka" najprawdopodobniej pojadą objazdem przez Głogowską i Grunwaldzką. Remont torów w ciągu ulicy Reymonta i Przybyszewskiego ma zakończyć się 12 lipca.

Jest też dobra wiadomość dla pasażerów. Od środy "szóstka" i "ósemka" znów dojeżdżają na Miłostowo. Zakończy się remont torów na przejeździe tramwajowym na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Mogileńskiej.


R E K L A M A

Komentarze (1)

11-06-2014 08:10:47
fenix
Jakoś dziś dojechałem do pracy, ale dlaczego ani 1 ani 7 nie jedzie objazdem przez Wildę i Most Dworcowy? Wolałbym jechać bezpośrednio niż przesiadać się 2krotnie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: