Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MDK3 świętował 40. urodziny {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MDK3 świętował 40. urodziny {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
02-06-2014 02:07   Janusz Ludwiczak
Powstał we wrześniu 1974 roku, kiedy już od trzech miesięcy stała hala Arena. Początkowo nazywał się Dom Kultury Grunwald. W sobotę 40. urodziny świętował "eMDeK". W trakcie koncertu jubileuszowego wystąpiły koła i zespoły działające w placówce. Na scenie wystąpilił m.in. Zespół Dziecięcy Fiki Miki, Zespół Tańca Współczesnego "Agat", soliści ze Studia Piosenki, tancerze z zespołu No Name czy nowo powstały Dziecięcy Zespół Perkusyjny. Na zakończenie zatańczyli członkowie Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Cepelia-Poznań". W uroczystości wzięła udział Stefania Trawińska, która była jedną z pierwszych nauczycielek w MDK3 i pracowała w nim przez ponad 30 lat.

W budynku przy ul. Jarochowskiego 1, gdzie mieściła się wcześniej Szkoła Powszechna nr 1 we wrześniu 1974 roku powstał Młodzieżowy Dom Kultury Poznań-Grunwald, który w latach późniejszych otrzymał numer 3. "Emdek" codziennie tętni życiem od rana do późnych godzin wieczornych. Przedpołudnia spędzają tutaj dzieciaki z Akademii Przedszkolaka, zaś po południu dzieci w wieku szkolnym i młodzież rozwija swoje talenty plastyczne, muzyczne, taneczne, piosenkarskie, a nawet lingwistyczne w kilkunastu kołach i zespołach pod okiem profesjonalnych opiekunów i instruktorów.

W sobotę 40. urodziny obchodził MDK3. Przedpołudniem na chodniku przed budynkiem dzieci namalowały kredą logo placówki oraz wzięły udział w warsztatach plastycznych, modelowania w glinie. Dla rodziców przygotowano warsztaty filcowania. Popołudniu w dużej sali Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 odbył się koncert jubileuszowy, w trakcie którego wystąpiły koła i zespoły działące w placówce. Na scenie wystąpilił m.in. Zespół Dziecięcy Fiki Miki, Zespół Tańca Współczesnego "Agat", soliści ze Studia Piosenki, tancerze z zespołu No Name czy nowo powstały Dziecięcy Zespół Perkusyjny, którego mali muzycy zagrali na bongosach. Na zakończenie zatańczyli członkowie Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Cepelia-Poznań".

Ponad 500 wychowanków w wieku od 4 do 20 lat korzysta ze stałych zajęć rozwijając swoje zainteresowania w aż 50 kołach, grupach i zespołach artystycznych. Natomiast w okresie ferii i szkolnych letnich wakacji ponad setka dzieci bierze udział w półkoloniach z licznymi wycieczkami i zajęciami. Rocznie około 2 tysiące osób uczestniczy w ponad 80 różnych imprezach dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowanych w piątki oraz i sobotnie poranki i popołudnia.

Podczas koncertu pokazaliśmy tylko część naszego wielkiego dorobku. W październiku zaplanowaliśmy koncert, który odbędzie się w większej sali. Przez te lata przez naszą placówkę przewinęło się tysiące osób. Tygodniowo jest u nas 550 dzieci, przeliczyć przez miesiące i lata jest to ogromna liczba. Na pewno część osób rozwinęła swoje zainteresowania kulturalne. Na kolejne lata najlepiej życzyć nam, byśmy dalej istnieli i służyli jak najlepiej środowisku dzieci i młodzieży - powiedział Jan Górski, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

W uroczystości wzięła udział Stefania Trawińska, która była jedną z pierwszych nauczycielek w MDK3 i pracowała w nim przez ponad 30 lat.

Ja tu pracowałam początkowo w szkole. Do południa funkcjonowała podstawówka, wieczorem była tu szkoła dla pracujących. Później powstał tutaj dom kutury. Przeszłam pięciu dyrektorów. Pracowałam tutaj w sumie 32 lata. Przez te lata zmieniło się bardzo dużo. Za moich czasów funkcjonowały m.in. koło krawieckie czy modelarskie. To był mój dom, spędzałam tutaj całe dni - tłumaczy Stefania Trawińska.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

sty

12:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
84. rocznica poświęcenia kościoła

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu Uniwersyteckiego Chóru Każdego Wieku "Pasjonaci" przy Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu

17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: