Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dąb Wolności posadzono przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dąb Wolności posadzono przy Arenie
01-06-2014 01:51   Janusz Ludwiczak
Z okazji zbliżającej się 25-lecia Wolnej Polski i wyborów 4 czerwca 1989 w sobotnie południe w Parku Kasprowicza posadzono Dąb "Wolności" i 24 krzewów tawuła złota japońska. Drzewo posadził Jerzy Babiak, który 25 lat temu był współzałożycielem i przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego na Grunwaldzie.

Pod hasłem "Posadź 25 drzew na 25-lecie Dni Łazarza!" w Parku Kasprowicza posadzono dąb szypułkowy w odmianie kolumnowej, który otrzymał imię "Dąb Wolności" oraz 24 tawoły złote japońskie.

Z racji, że w tym roku odbywa się 25-lecie Dni Łazarza, a także jest to równocześnie 25-lecie pierwszych wolnych wyborów w Polsce chcieliśmy to upamiętnić 25 roślinami, które zostaną na stałe. Dąb Wolności posadził pan Jerzy Babiak, który był przewodniczącym pierwszej komisji wolnych wyborów w Poznaniu- powiedziała Joanna Januszewska ze stowarzyszenia Kolektyw Kąpielisko.

Kolektyw Kąpielisko planował na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza urządzić ogród społeczny. Plany te są wciąż aktualne.

W piątek mieliśmy spotkanie z POSiR-rem, gdzie zapadły ostatnie decyzje. Dostaliśmy teren kąpieliska. POSiR zobligował się do tego, że wybuduje osobne wejście od strony boiska do koszykówki. Wejście na ten teren będzie odbywać się bez opłat. Z racji tego, że otrzymaliśmy dofinansowanie od miasta chcemy zbudować mobilną przestrzeń do tworzenia ogrodu społecznego. Posadzone zostaną tam rośliny jadalne, każdy będzie mógł posadzić marchewkę, sałatkę, kalarepę i jarmuż - tłumaczy Joanna Januszewska z Kolektywu Kąpielisko.


Komentarze (1)

01-06-2014 13:49:36
M.
Chyba nie tylko osobne wejście, ale też trzeba będzie ogrodzić teren pod ten ogródek. No chyba, że kalarepa ma rosnąć między basenami, a "ogrodnicy" będą sprawdzani przy wejściu czy nie wnoszą ze sobą ręcznik i kąpielówek :) O ile rozumiałam chęć zagospodarowania terenu pływalni kiedy miasto nie planowało jej uruchomienia, to obecnie nie widzę większego sensu w wygradzaniu części terenu pod miejską uprawę warzyw. No chyba, że istotne jest wydanie pieniędzy na cokolwiek.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: