Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dąb Wolności posadzono przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dąb Wolności posadzono przy Arenie
01-06-2014 01:51   Janusz Ludwiczak
Z okazji zbliżającej się 25-lecia Wolnej Polski i wyborów 4 czerwca 1989 w sobotnie południe w Parku Kasprowicza posadzono Dąb "Wolności" i 24 krzewów tawuła złota japońska. Drzewo posadził Jerzy Babiak, który 25 lat temu był współzałożycielem i przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego na Grunwaldzie.

Pod hasłem "Posadź 25 drzew na 25-lecie Dni Łazarza!" w Parku Kasprowicza posadzono dąb szypułkowy w odmianie kolumnowej, który otrzymał imię "Dąb Wolności" oraz 24 tawoły złote japońskie.

Z racji, że w tym roku odbywa się 25-lecie Dni Łazarza, a także jest to równocześnie 25-lecie pierwszych wolnych wyborów w Polsce chcieliśmy to upamiętnić 25 roślinami, które zostaną na stałe. Dąb Wolności posadził pan Jerzy Babiak, który był przewodniczącym pierwszej komisji wolnych wyborów w Poznaniu- powiedziała Joanna Januszewska ze stowarzyszenia Kolektyw Kąpielisko.

Kolektyw Kąpielisko planował na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza urządzić ogród społeczny. Plany te są wciąż aktualne.

W piątek mieliśmy spotkanie z POSiR-rem, gdzie zapadły ostatnie decyzje. Dostaliśmy teren kąpieliska. POSiR zobligował się do tego, że wybuduje osobne wejście od strony boiska do koszykówki. Wejście na ten teren będzie odbywać się bez opłat. Z racji tego, że otrzymaliśmy dofinansowanie od miasta chcemy zbudować mobilną przestrzeń do tworzenia ogrodu społecznego. Posadzone zostaną tam rośliny jadalne, każdy będzie mógł posadzić marchewkę, sałatkę, kalarepę i jarmuż - tłumaczy Joanna Januszewska z Kolektywu Kąpielisko.


Komentarze (1)

01-06-2014 13:49:36
M.
Chyba nie tylko osobne wejście, ale też trzeba będzie ogrodzić teren pod ten ogródek. No chyba, że kalarepa ma rosnąć między basenami, a "ogrodnicy" będą sprawdzani przy wejściu czy nie wnoszą ze sobą ręcznik i kąpielówek :) O ile rozumiałam chęć zagospodarowania terenu pływalni kiedy miasto nie planowało jej uruchomienia, to obecnie nie widzę większego sensu w wygradzaniu części terenu pod miejską uprawę warzyw. No chyba, że istotne jest wydanie pieniędzy na cokolwiek.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: