Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chcesz zrobić zdjęcia w City Parku - musisz mieć pozwolenie i oficjalną zgodę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chcesz zrobić zdjęcia w City Parku - musisz mieć pozwolenie i oficjalną zgodę
31-05-2014 08:24   Janusz Ludwiczak
Szef ZKZL oprowadzał po kompleksie City Park 20-osobowę grupę specjalistów z Niemiec, zajmujących się rozwojem i rewitalizacją miast. W momencie, gdy robili zdjęcia w celach służbowych podszedł do nich ochroniarz i zażądał zaprzestania robienia zdjęć. Okazuje się, że aby zrobić zdjęcia w City Parku czy Starych Koszarach trzeba mieć oficjalne pozwolenie i zgodę. Niestety na terenie City Parku, który jest co prawda terenem prywatnym, ale ogólnodostępnym nie ma żadnej informacji o tym, że trzeba zgłosić chęć robienia zdjęć na terenie kompleksu.

City Park to kompleks apartamentowy, hotelowy, biurowy i handlowo-usługowy, znajdujący się na terenie dawnych koszar ułanów przy zbiegu ulic Wojskowej, Wyspiańskiego i Ułańskiej.

Jarosław Pucek, prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych chciał gościom z Niemiec, specjalistom zajmujących się rozwojem i rewilizacją miast pokazać City Park jako przykład wpływu inwestycji prywatnej w przestrzeń miejską. W momencie, gdy goście z Niemiec robili zdjęcia na terenie co prawda prywatnym, ale ogólnodostępnym (do City Parku można wejść od strony Wojskowej, Ułańskiej i przez galerię handlową, w której mieści się m.in. Alma) podszedł do nich ochroniarz i zabronił robienia fotografii.

Mieliśmy gości z Niemiec, są to specjaliści zajmujący się rozwojem i rewitalizacją miast. Pokazywaliśmy kompleks Maxa Johowa, ale również przykład inwestycji prywatnej dobrze wpływającej na przestrzeń miejską, łącznie z zagospodarowaniem zieleni, na której nam zależy. Przechodziliśmy przez City Park, opowiadałem, że są tam mieszkania, biura, restauracje, itd. Ci goście po prostu robili zdjęcia ogólne. Nagle podszedł do nas ochroniarz, który pryncipialnie powiedział, że jest zakaz fotografowania. Kategorycznie zażądał przestania robienia fotografii. Żeby było śmiesznie, akurat w tym samym miejscu, gdzie przegonił nas ochroniarz trener Lecha Mariusz Rumak miał akurat jakąś sesję na motocyklu. Byłem tym kompletnie zdziwiony i zbulwersowany, że nie można było robić zdjęć. Nie byli to przecież architekci, którzy mieli naruszyć czyjeść dobra osobiste. Nie widziałem tam żadnej informacji o zakazie fotografowania. Moim zdaniem jest to niezgodne z polskim prawem - powiedział Jarosław Pucek, prezes ZKZL.

A co na to City Park?

Jako City Park jesteśmy hotelem, wspólnotą mieszkaniową, gdzie jest galeria handlowa. Na naszym obiekcie, który jest terenem prywatnym można oczywiście robić zdjęcia, aczkowiek musimy o tym wiedzieć. Zawsze jeśli ktoś chce robić zdjęcia powinien do nas zadzwonić. Jeśli będzie to zdjęcie do celów prywatnych nie powinno być problemu. Jest to ochrona naszego wizerunku, chcemy być miejscem pięciogwiazdkowym - powiedziała Paulina Prusiecka, menager, kierownik marketingu City Park Hotel & Residence.

Jeśli byłyby robione zdjęcia w środku musimy pobrać opłatę. Jeżeli będą to zdjęcia z zewnątrz wtedy wystarczy, że otrzymamy informację. Jeśli zobaczymy, że zdjęcia zostaną opublikowane bez naszej wiedzy, wtedy rodzi się problem. Musimy być w posiadaniu informacji, że będą robione zdjęcia. My bardzo dbamy o nasz wizerunek. To nie jest żaden zakaz. Nie ma informacji, bo nigdy nie mieliśmy z tym problemów. Ochrona zawsze podchodzi i informuje, że nie można robić zdjęć. Otrzymuję kilka telefonów dziennie. Wtedy umawiam się z daną osobą na robienie zdjęć - dodaje Paulina Prusiecka z City Parku.


Komentarze (7)

26-06-2014 23:27:47
LiU
Tabliczka teren prywatny jest przy każdym wejściu do City Parku!
10-06-2014 01:16:41
gosc
@tonny - rozumiem że przed swoim domem lub mieszkaniem masz tabliczkę z informacją że to teren prywatny? Poza tym nie cały teren City Parku jest miejscem publicznym.
09-06-2014 14:12:27
tonny
A gdzie jest informacja, ze to teren prywatny? Gdzie jest informacja, ze wymagana jest zgoda na zrobienie zdjec. Po prostu absurd. Jest to przestrzen publiczma i tak samo kak na dworcu, targach, w tramwaju, na ulicy nikt nie ma prawa zabraniac robienia zdjec. Jesli city park taka podjal decyzje niech sie calkowicie zagrodzi i wprowadzi furtki na haslo rowniez do galerii handlowej swiecacej pustkami, ale czego mozna sie spodziewac po zarzadcy, ktory ostatni raz aktualizowal strone w grudniu 2011.
09-06-2014 13:42:15
JE
Z całym szacunkiem, ale jest tyle ważniejszych spraw, dlaczego dziennikarze zajmują się takimi nieistotnymi rzeczami? Ahhh przepraszam, to był Pan "prezes zarządu", pewnie dlatego z igły widły...;-) W mojej opinii - to teren prywatny, niech City Park robi co chce! To logiczne, że na terenie prywatnym zdjęć do późniejszej publikacji się nie robi bez pozwolenia. Trochę kultury.
02-06-2014 21:32:17
swojak
Lepiej niech zamontują kamery bo graficiarze niszczą zabytkowy mur od Ułańskiej i Wojskowej a nie gonią ludzi z aparatami. Bazgroły nie psuja ich wizerunku?
31-05-2014 17:33:44
JS
Chorzy nuworysze z wystającą z butów słomą.
31-05-2014 13:17:20
De.
Ale wiocha. Tym ludziom kompletnie się we łbie poprzewracało.
Aktualności
Niezapominajka
21

sie

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

22

sie

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Zimna wojna" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

23

sie

do 24-08-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: