Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolorowa parada już po raz dziewiąty przeszła ponad kilometr ulicami Łazarza {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolorowa parada już po raz dziewiąty przeszła ponad kilometr ulicami Łazarza {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
31-05-2014 02:13   Janusz Ludwiczak
Prezydent miasta jechał dorożką, przed nim jechały zabytkowe samochody i maszerowała orkiestra dęta. Już po raz dziewiąty Parada Łazarska przemaszerowała ulicami dzielnicy. W barwnym korowodzie wzięli udział również tancerze w strojach ludowych, futboliści amerykańscy, piłkarze Warty Poznań, uczniowie klas policyjnych z "Handlówki" w mundurach oraz dzieci i młodzież z łazarskich szkół. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć i relacji wideo.

IX Parada Łazarska rozpoczęła oficjalne 25. jubileuszowe Dni Łazarza, które potrwają aż 12 dni, do 10 czerwca. Barwny korowód, który wyruszył w piątkowe popołudnie z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przeszedł ulicami Wyspiańskiego i Głogowską do VIII LO.

Przemarsz otworzyła defilada zabytkowych samochodów, obok których jechali również rowerzyści na starych jednośladach. Jak twierdzili im bardziej zardzewiały rower tym starszy. Tuż za nimi towarzyszył akompaniament Orkiestry Dętej ze Swarzędza.

W paradzie wziął udział prezydent Ryszard Grobelny, który wraz z Grzegorzem Ganowiczem - przewodniczącym Rady Miasta Poznania, Wojciechem Wośkowiakiem - Radnym Miasta Poznania i Marią Łazarz - przewodniczącą Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz jechali dorożką.

Nie mogło zabraknąć również kolorowo ubranych dzieci i młodzieży z łazarskich szkół. Pojawili się także futboliści amerykańscy, sportowcy krav maga i piłkarze Warty Poznań.

Korowód, który pokonał dystans 1,5 kilometra po 40 minutach dotarł pod budynek VIII LO. W "Ósemce" odbyło się oficjalne otwarcie 25. jubileuszowych Dni Łazarza, w trakcie którego wystąpiły zespoły i soliści z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, obchodzącego w sobotę jubileusz 40-lecia. Na scenie w auli 8 LO pojawiła się m.in. Cepelia.

Będziemy tutaj do 17 lipca. Chcemy jednak się pożegnać z tą dzielnicą - mówił w trakcie uroczystości Marek Grefling, dyrektor VIII LO.

Nawet jeśli "Ósemka" wyprowadzi się z Głogowskiej to sentyment do budynku zostanie. Siłą rzeczy, każdy kto spędził tutaj trochę czasu ten sentyment będzie miał. Było to dobre miejsce dla tego liceum i szkoda, że będzie musiało być w innym. Mam nadzieję, że nowa siedziba będzie lepsza, ale jednak czegoś będzie tam brakowało. Niestety nie dało się uratować szkoły, jak wiemy właściciel postawił na swoim. Nie chciał się porozumieć, bo gdyby chciał to kompromis moglibyśmy znaleźć - dodał w rozmowie z portalem lazarz.pl Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Przejrzałem sobie program Dni Łazarza i muszę powiedzieć, że jest on imponujący. Mało jest miejsc w Poznaniu, gdzie program lokalnego wydarzenia można zmieścić na kilku stronach, bo na jednej się nie mieszczą. To jest naprawdę imponujące. Znaczy to, że środowisko tutaj jest bardzo aktywne. To ludzi jednoczy, pokazuje, że można coś razem zrobić, stworzyć fajną atmosferę, na której w Poznaniu bardzo nam zależy - wskazywał prezydent Ryszard Grobelny.

Gdy 25 lat temu otwierałem Dni Łazarza, wtedy na ulicy Dmowskiego była to impreza bardzo skromna. Nie sądziłem, że impreza ta tak bardzo się rozrośnie i będzie to największe i najstarsze wydarzenie lokalne w Poznaniu - zaznaczył Jerzy Babiak, przewodniczący Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Cieszymy się, że z roku na rok przybywa imprez o charakterze społecznym, kulturalnym, sportowym i rekreacyjnym. Mam nadzieję, że w trakcie tych Dni Łazarza jak największa rzesza naszych mieszkańców, od tych najmłodszych do tych najstarszych będzie mogła w tych imprezach uczestniczyć i każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli świętować nie 25, a 50 lat - podsumował Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Przebieg parady relacjonowaliśmy na żywo. Więcej w artykule: Barwny korowód już po raz dziewiąty przeszedł ulicami dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: