Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Szóstka" i "ósemka" nie będą dojeżdżać do Miłostowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Szóstka" i "ósemka" nie będą dojeżdżać do Miłostowa
01-06-2014 22:48   Janusz Ludwiczak
We wtorek rozpocznie się remont przejazdu tramwajowego na ul. Warszawskiej. Przez tydzień tramwaje linii nr 6 i 8 będą dojeżdżać tylko do ronda Śródka. Gdy MPK zakończy remont dzień później, 11 czerwca ekipy torowe przeniosą się na skrzyżowanie ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Z utrudnieniami będą musieli liczyć się zarówno pasażerowie tramwajów linii nr 1, 7 i 11, jak i kierowcy.

Od 3 do 10 czerwca prowadzony będzie remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Mogileńskiej i Warszawskiej. Z tego powodu "szóstka" i "ósemka" nie będą dojeżdżać do Miłostowa.

Tramwaje linii nr 6 i 8 będą dojeżdżać tylko do ronda Śródka, a następnie po przetablicowaniu (przeszyldowaniu) pojadą odpowiednio jako linia nr 8 na Górczyn i linia nr 6 na Budziszyńską.

Linia nr 6:
BUDZISZYŃSKA (JUNIKOWO) - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Jana Pawła II - RONDO ŚRÓDKA - i dalej jako linia nr 8 przez Pl. Wielkopolski, Teatralkę i Głogowską na Górczyn.

Linia nr 8:
GÓRCZYN - Głogowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Most Teatralny - Fredry - Mielżyńskiego - Pl. Cyryla Ratajskiego - 23 Lutego - Pl. Wielkopolski - Małe Garbary - Estkowskiego - Wyszyńskiego - RONDO ŚRÓDKA - i dalej jako linia nr 6 przez Rondo Rataje, Most Dworcowy i Grunwaldzką na Budziszyńską (Junikowo).

Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza - linia "za tramwaj" T8 na trasie:
DWORZEC ŚRÓDKA - Warszawska – MIŁOSTOWO
Autobusy dojeżdżać będą do przystanku „Bożeny” i zawracać na wiadukcie Antoninek. Kursy odbywać się będą co około 6-8 minut w dni robocze i co 10-15 minut w sobotę i niedzielę.

Gdy MPK zakończy remont dzień później 11 czerwca ekipy torowe przeniosą się na skrzyżowanie ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Przez tydzień remontowany będzie przejazd na tym skrzyżowaniu. Do 18 czerwca objazdami pojadą tramwaje linii nr 1, 7 i 11. Z utrudnieniami będą musieli liczyć się również kierowcy.

Ponadto dziesięć dni później, 28 czerwca rozpocznie się wymiana 200 metrów toru pojedynczego na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Arciszewskiego oraz Wyspiańskiego i Reymonta. Oznacza to zmiany w kursowaniu "jedynki" i "siódemki" aż do 12 lipca. Więcej szczegółów niebawem.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: