Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Kasprowicza i ogródki przy Potockiej nie zostaną zabudowane - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Kasprowicza i ogródki przy Potockiej nie zostaną zabudowane
30-05-2014 01:12   Janusz Ludwiczak
Prezydent Poznania uwzględnił uwagi mieszkańców do projektu nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego. W Parku Kasprowicza nie powstaną wieżowce mieszkalne, a ogródki działkowe przy ul. Potockiej nie zostaną zabudowane.

W środę odbyło się posiedzenie Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania, w trakcie którego omawiany był projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania.

Na początek przedstawiciele Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przedstawili stan prac nad projektem. W drugiej części odbyła się dość burzliwa dyskusja.

Ani radni ani autorzy uwag społecznych do studium nie otrzymali z MPU pełnej informacji o zakresie przyjętych przez prezydenta uwag i proponowanym radzie, ostatecznym kształcie studium. I o tym, co można zrobić, żeby za tydzień zainteresowani byli już poinformowani. Nie doszło, z braku czasu, do prezentowania i dyskutowania uwag odrzuconych - wskazuje Lech Mergler ze stowarzyszenia Prawo do Miasta.

Miejska Pracownia Urbanistyczna otrzymała w sumie 1243 pisma z 2852 uwagami do projektu studium. Prezydent Ryszard Grobelny uwzględnił 923 uwagi. Pozostałymi ma zająć się Rada Miasta.

Wiadomo już, że w Parku Kasprowicza nie powstaną wieżowce mieszkalne, a ogródki działkowe przy ul. Potockiej nie zostaną zabudowane.

Dowiedzieliśmy się m.in. że prezydent uwzględnił uwagi dotyczące kilku głośnych i kontrowersyjnych zamierzeń. Teren na zachód od Parku Kasprowicza, w rejonie spalonego stadionu Energetyka, parkingu i nieużytków, zostanie przeznaczony pod park, a nie jak pierwotnie planowano, pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową,. Ogrody działkowe przy ul Hetmańskiej w części (wschodniej) pozostaną, mimo iż miały być w całości zabudowane - objaśnia Lech Megler, Prawo do Miasta.

W środę, 6 czerwca o godz. 16:00 odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta, w trakcie którego dalej będzie omawiany projekt studium. Rozpatrywane będą uwagi nieuwzględnione przez Prezydenta Poznania, a także uwagi ogólne dotyczące terenów zieleni w mieście, systemu transportowego oraz ładu przestrzennego w mieście.


R E K L A M A

Komentarze (5)

02-06-2014 10:34:37
Szymon
Świetne wieści. Zobaczymy jak się to skończy.
30-05-2014 17:26:03
antymieszkaniec
Mieszkańcy to bambry ze wsi.
30-05-2014 11:14:20
Mieszkaniec
Proponuję postawić porządny basen z jacuzzi i zjeżdżalnią... coś jak na Atlantis!!, i będzie super a inwestycja szybko się zwróci bo czegoś takiego w pobliżu po prostu nie ma!!!
30-05-2014 10:29:16
kaśka
Szkoda, że nie słucha ich przez całą kadencję, bo byśmy nie mieli wiaduktów widmo, bubla dworca i galerii handlowej, przejścia podziemnego pod ul. Matyi, nieczynnej pływalni w zeszłym roku... W listopadzie mimo wszystko zagłosuję na konkurenta.
30-05-2014 08:00:38
M.
Wybory się zbliżają, więc prezydent zaczął słuchać mieszkańców...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: