Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowi księża odprawili pierwszą msze św. - prymicje w kościele MB Bolesnej i Michała Archanioła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowi księża odprawili pierwszą msze św. - prymicje w kościele MB Bolesnej i Michała Archanioła
26-05-2014 03:05   Janusz Ludwiczak
W niedzielne południe w kościele Matki Boskiej Bolesnej oraz w kościele Michała Archanioła odbyły się uroczystości prymicyjne. Pierwszą mszę św. odprawili neoprezbiterzy ks. Wojciech Nowicki i ks. Jurand Żelisławski.

Prymicja jest to nazwa pierwszej mszy świętej, odprawianej przez nowo wyświęconego kapłana - neoprezbitera. Prymicja odprawiana jest dzień lub w najbliższą niedzielę po święceniach kapłańskich dokonanych przez biskupa. W czwartek arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, udzielił święceń kapłańskich jedenastu diakonom Archidiecezji Poznańskiej, wśród nich byli neoprezbiter Jurand Żelisławski wywodzący się z Parafii Michała Archanioła oraz ks. Wojciech Nowicki pochodzący z Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Obaj nowo wyświęceni kapłani odprawili w niedzielne południe w swoich macierzystych kościołach pierwsze eucharystie. W prymicji uczestniczyli księża proboszczowie. Podczas nabożeństwa neoprezbiter udzielił zebranym uroczystego błogosławieństwa, zazwyczaj poprzez nakładanie rąk na głowę.

Ks. mgr Wojciech Nowicki pochodzący z Parafii Matki Boskiej Bolesnej od 1 lipca będzie wikariuszem w Parafii pw. św. Mikołaja w Lesznie. Natomiast ks mgr Jurand Żelisławski pochodzący z Parafii Michała Archanioła od lipca będzie mianowany wikariuszem Parafii pw. św. Katarzyny we Wronkach.


Komentarze (5)

27-05-2014 20:17:10
oburzony
no to przepraszam ;) Myślałem że jest więcej. Jestem pod wrażeniem jednoosobowej pracy i oby tak dalej! :D
26-05-2014 15:23:57
REDAKCJA
Portal lazarz.pl nie ma sztabu ludzi, jest prowadzono praktycznie jednoosobowy przy pewnym wsparciu pomocników. Również Państwo możecie przesyłać zdjęcia na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Nowy cykl Z życia parafii jest już od dawna w kategorii Kościoły i religie. Pozdrawiam.
26-05-2014 13:56:39
antymoher
Niektórym to się chyba coś pomyliło. Tu i tak jest za dużo klerykalnych wiadomości. Katolicy jak chcą to niech sobie idą na swoje strony czy gazetki parafialne. A że tam poziom żenujący to już do kościoła pretensja, jakby płacili uczciwie a nie wyciągali tylko kasę to by mieli i poziom i na bieżąco aktualizowane wydarzenia.
26-05-2014 12:44:20
cezary
może jakis stały cykl: z życia parafii
26-05-2014 12:34:55
Oburzony
Dlaczego nie ma zdjęć z prymicji księdza Juranda? Czy jest tylko jeden fotograf na cały portal?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: