Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza pojawi się przeplotnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza pojawi się przeplotnia
23-05-2014 07:52   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się rozbudowa placu zabaw w Parku Kasprowicza. W ramach III etapu inwestycji powstanie przeplotnia, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia i huśtawki dla dzieci starszych. Inwestycja będzie kosztować 108 tys. zł i sfinansowana zostanie z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Zgodnie z przyjętym przez nas planem działań również w tym roku Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła ponad 100 tysięcy złotych na dalszą rozbudowę placu zabaw w Parku Kasprowicza. Tym razem stworzymy miejsce dla dzieci nieco starszych. Pojawi się przeplotnia, zjeżdżalnia i huśtawki - powiedział Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz, Radny Miasta Poznania.

W tym roku rozbudowany zostanie również plac zabaw przy ul. Dmowskiego, przy "desce". Okazało się, że jeden z wykonawców chciał tylko 35 tysięcy złotych za zrealizowanie zadania. Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła na tą inwestycję 50 tys. zł.

Jeden z wykonawców zaoferował zbyt małą kwotę. To była cena nie przystająca do realiów. Kwota 35 tysięcy złotych w żadnej sposób nie spełni naszych oczekiwań. Jedno z urządzeń kosztowało taką kwotę. Zarząd Zieleni Miejskich zweryfikował ofertę wykonawcy. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że firma jest nierzetelna, należy uciekać od takich podmiotów - wskazuje Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Obecnie na końcowym etapie znajduje się również sprawa zamiany gruntów pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald, a Miastem Poznań. Dzięki temu Rada Osiedla Św. Łazarz będzie mogła dalej rozbudowywać plac zabaw przy ul. Dmowskiego i w przyszłości stworzyć tutaj miejsce rekreacyjne.

Już został przygotowany operat szacunkowy, będą toczyły się ostatnie rozmowy przedstawicieli osiedla i spółdzielni z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami - powiedział Wojciech Wośkowiak.


Komentarze (3)

26-05-2014 17:47:05
fgh
Czy w kolejnych etapach plac zabaw na Arenie nadal będzie rozbudowywany? Może warto pomyśleć o przewijaku dla dzieci i większej ilości ławek? Sam ogrodzony teren placu zabaw też mógłby być większy, wystarczy postawić kilka dodatkowych piaskownic.
24-05-2014 09:08:02
Ewa M
W imieniu wnuka - Dziekuję :)
23-05-2014 13:44:01
Miki
Skoro to ma być plac zabaw dla starszych dzieci, to przydałyby się drabinki gimnastyczne. W Rosji, na placach zabaw stawiane są drążki i różne przyrządy gimnastyczne: równoważnie, zestawy zręcznościowe itd. Dlaczego u nas nie można? Nie rozwijamy dzieci gmnastycznie a to duży błąd ...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: