Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Żywa lekcja historii o średniowiecznych obyczajach rycerskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Żywa lekcja historii o średniowiecznych obyczajach rycerskich
22-05-2014 09:44   Janusz Ludwiczak
Rycerze z Braci Rycerskiej "Kerin" przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 77 żywą lekcję historii na temat obyczajów rycerskich średniowiecza.

W ramach III Wiosny Kulturalnej rycerze z Braci Rycerskiej "Kerin" przygotowali pokaz walki i żywą lekcję historii na temat obyczajów rycerskich średniowiecza.

Prowadzący w strojach z epoki przybliżyli uczniom realia życia czasów Mieszka. Jeden z uczniów przeszedł obrzęd postrzyżyn i przy aplauzie widowni upolował dzika. Jego koledzy mogli wcielić się w rolę giermka i pazia.

W trakcie żywej lekcji historii chętni mogli sprawdzić ile waży broń i ubiory rycerze, zakładając na siebie kilkunastokilogramową kolczugę i spróbować wykonać w niej przysiady.

Rycerze z bractwa "Kerin" wyjaśnili również do czego służyły topory i włócznie. Na zakończenie przybliżono uczniom jak wyglądał chrzest Polski i jak doszło do spotkania księżniczki Dobrawy i księcia Mieszka I.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: