Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach odbędzie się PeWuKa II, która pokaże osiągnięcia Polski w ostatnim ćwierćwieczu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach odbędzie się PeWuKa II, która pokaże osiągnięcia Polski w ostatnim ćwierćwieczu
21-05-2014 10:46   Janusz Ludwiczak
Przez dwa tygodnie, od 2 do 15 czerwca na MTP odbędzie się II Powszechna Wystawa Krajowa "Konkurencyjna Polska", która ma zaprezentować dorobek polskich firm i przedsiębiorstw na przełomie lat 1989-2014 z okazji 25-lecia wolnej Polski.

W odpowiedzi na obchody 25-lecia suwerennej Polski zaproponowaliśmy PeWuKę II, chcemy pokazać na czym polegają sukcesy i porażki naszego kraju. Te 25 lat, od czerwca 1989 do czerwca 2014 r. to jest mimo wszystko nasz wspólny sukces - wyjaśnia Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

II Powszechna Wystawa Krajowa "Konkurencyjna Polska" odbędzie się również z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 15. rocznicy członkostwa w NATO oraz w 85. rocznicę I Powszechnej Wystawy Krajowej. PeWuKa 2 ma pokazać największe osiągnięcia polskiej gospodarki, przemysłu, nauki i kultury przez ostatnie ćwierć wieku.

PeWuKa bis będzie grubo skromniejsza, ale za to bogata w najnowsze technologie. Powszechna Wystawa Krajowa w 1929 roku zajmowała trzykrotnie więcej powierzchni niż dzisiejsze tereny MTP. Obecnie w Polsce działa prawie 4 miliony zarejestrowanych firm, spora część jest z udziałem zagranicznym. Jest wiele firm, które okazały się suwerenne wobec Polski. Na wystawę "Powszechna Wystawa Krajowa II - Konkurencyjna Polska" zaprosiliśmy firmy reprezentatywne, które mogą zademonstrować drogę do sukcesu, ale również przedsiębiorstwa państwowe, istniejące od komuny i ciągle się rozwijające - zapowiada Andrzej Byrt, szef Targów.

II Powszechna Wystawa Krajowa "Konkurencyjna Polska" rozpocznie się uroczystą galą, w trakcie której Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczy Nagrody Gospodarcze w czterech kategoriach: Innowacyjność, Ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu, Obecność na rynku globalnym oraz Zielona gospodarka. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda Trwały sukces.

Wystawę podobnie jak miało to miejsce 85 lat otworzy Prezydent RP. 2 czerwca w Sali Ziemi odbędzie się uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną nagrody gospodarcze i specjalnie wybite na tą okazję medale. Przez dwa tygodnie w pawilonie nr 1 prezentowane będą przedmioty dobrze zaprojektowane - produkty 30 producentów, którzy otrzymali nagrodę "Red Dot Award", czyli "Oskar Designu". W pawilonie 2 prezentowana będzie wystawa wszystkich 16 regionów, które zaprezentują największe osiągnięcia od inwestycji po sukcesy na uczelniach - mówi Andrzej Byrt, prezes MTP.

Przez dwa tygodnie w pawilonie nr 2 będzie można zobaczyć również wystawę "Sukces dobrze zaprojektowany". Ekspozycja będzie podzielona na 8 stref tematycznych: "Polska tworzy innowacje; Polska konsumuje; Polska pięknieje; Polska umeblowana; Polska mieszka; Polska modna; Polska aktywna i Polska podróżuje. Każda z nich będzie miała charakter edukacyjny, a jej zadaniem będzie odczarowanie słowa design. Obok krzesła, sofy oraz obuwia na wystawie pokazany zostanie również odkurzacz, tramwaj, kosmetyki i produkty dobrze zaprojektowane, spełniające oczekiwania konsumentów.

Ponadto Główny Urząd Statystyczny przedstawi ostatnie 25 lat w liczbach. W 2013 r. na talerzu statystycznego Polaka znajdowało się niemal o połowę mniej chleba, mleka, ziemniaków i cukru niż w 1995 r. W ciągu minionego ćwierćwiecza liczba studentów zwiększyła się za to ponad czterokrotnie - z tymi i wieloma innymi ciekawostkami będzie można zapoznać się na wystawie GUS w pawilonie 2.

To tylko kilka z wielu wydarzeń PeWuKi 2. W programie przygotowano również atrakcyjny program zwiedzania z przewodnikami PTTK, a także atrakcje dla całych rodzin. Co ważne wstęp na II Powszechną Wystawę Krajową "Konkurencyjna Polska" będzie bezpłatny. O wszystkim będziemy informować Państwa na bieżąco.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: