Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona, przy Arenie i na Placu Nowakowskiego zagramy w szachy na świeżym powietrzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona, przy Arenie i na Placu Nowakowskiego zagramy w szachy na świeżym powietrzu
17-05-2014 07:30   Janusz Ludwiczak
Od piątku można zagrać już w szachy i warcaby pod chmurką. Stoliki z szachownicą stanęły w Parku Kasprowicza, skwerze Nowakowskiego przy Rondzie Jeziorańskiego oraz w Parku Wilsona przy Palmiarni.

Na stolikach znajduje się szachownica, wystarczy przynieść swoje pionki i już na świeżym powietrzu możemy zagrać w szachy bądź warcaby. Dwa stoliki stanęły w Parku Kasprowicza, naprzeciwko placu zabaw i siłowni na wolnym powietrzu, dwa kolejne ustawiono w Parku Wilsona przy Palmiarni (od strony ul. Matejki) oraz na Placu Nowakowskiego, który znajduje się obok Ronda Jeziorańskiego.

Stoliki zostały sfinansowane z poprawki budżetowej Klubu Radnych PO w ramach programu rozwoju elementów rekreacji i zieleni - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

W sumie w całym Poznaniu powstało 20 stolików szachowych. Znajdują się one jeszcze w parkach na os. Oświecenia i os. Powstań Narodowych, nad Wartą, w Parku Marcinkowskiego, Parku Jana Pawła II, parku Szelągowskim, na Cytadeli, skwerze Łukaszewicza oraz na Placu Asnyka na Jeżycach.

Koszt jednego stolika szachowego z dwoma ławeczkami do siedzenia wynosi ok. 2,5 tys. zł. W tym roku na Łazarzu pojawi się jeszcze jeden stolik szachowy - na ul. Dmowskiego, między "deskami". Powstanie on w ramach rozbudowy placu zabaw i zostanie sfinansowany ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (10)

20-11-2017 15:03:07
Agnieszka
Witam serdecznie, Czy wiecie kto jest producentem tych mebli miejskich lub gdzie je można kupić? Jeśli to możliwe proszę o kontakt do producenta.
25-05-2014 19:41:22
Szachista
Jeśli już będą wymieniać blaty to może na nowych znalazłaby się również numeracja (a-h w poziomie, od lewej; 1-8 w pionie - żeby znowu czegoś nie pokręcili)? Wtedy stoły będą wyglądał w pełni profesjonalnie i będzie można nie tylko rozgrywać partie, lecz również pojedynczy szachiści będą mogli odtwarzać zapisane partie. Natomiast najmłodsi i inni uczący się grać będą mogli łatwiej zapamiętać początkowe ustawienie bierek (białe ustawione są zawsze na liniach 1 i 2, czarne na 7 i 8, hetmany stoją na polach "d", króle na "e". Jak się uczyć to od początku porządnie. Jeśli moje komentarze przyczynią się do wymiany blatów na w pełni poprawne to będę bardzo się cieszył a przesyłam ukłon w kierunku wykonawcy za ładny gest.
19-05-2014 20:31:35
jatoja
@ Szachista - Oj tam. Mieżdunarodnych zawodów i symultan z arcymistrzami tam raczej nie będzie a zestawy wyglądają estetycznie. Z basenem nieco przesadziłeś choć idąc Twoim tokiem myślenia wyobraziłem sobie mecz podczas którego to piłkarze siedzą na trybunach a kibice pod okiem sędziego ringowego okładają się na murawie. :-) Pozdrawiam i gratuluję spostrzegawczości!
19-05-2014 14:57:08
M.Łazarz
Wykonawca w najbliższym czasie na własny koszt dokona wymiany blatów stolików szachowych na prawidłowe.
19-05-2014 14:42:56
Szachista
:) - Jeśli taki był zamysł konstruktorów to gratuluję pomysłowości. Proponuję zatem, analogicznie, aby na zawodach pływackich publiczność stała w basenie a zawodnicy ganiali się po trybunach. :)
17-05-2014 20:08:24
jatoja
@ Szachista A nie pomyślałeś że te ryczki to dla kibiców a gracze mają stać lub kucać?
17-05-2014 15:40:11
Szachista
Uzupełnienie: Osoba projektująca stoły lub/i osoby montujące je prawdopodobnie nie mają pojęcia o grze w szachy. - W pierwszej linii (dla białych) i pierwszej (czyli ósmej) dla grającego czarnymi PO LEWEJ STRONIE powinno się znajdować CZARNE pole, a nie białe. W przeciwnym razie wszystkie partie mogą być nieważne i rozegrane wbrew regułom.
17-05-2014 15:38:22
Lingwista
- Z dwiema ławeczkami (rodz. żeński), nie "dwoma".
17-05-2014 15:14:02
Szachista
Osoba projektująca stoły lub/i osoby montujące je prawdopodobnie nie mają pojęcia o grze w szachy. - W pierwszej linii (dla białych) i pierwszej (czyli ósmej) dla grającego czarnymi powinno się znajdować CZARNE pole, a nie białe. W przeciwnym razie wszystkie partie mogą być nieważne i rozegrane wbrew regułom.
17-05-2014 13:53:33
kaśka
No niestety trzeba pionki mieć własne. W Skandynawii czy Holandii nikomu nie przyszłoby ich ukraść,a o zniszczeniu stolika nie wspomne. Ciekawe jak dlugo wytrwaja te stoliki w takim stanie jak na zdjeciach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2023/2024 na Łazarzu

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: