Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona, przy Arenie i na Placu Nowakowskiego zagramy w szachy na świeżym powietrzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona, przy Arenie i na Placu Nowakowskiego zagramy w szachy na świeżym powietrzu
17-05-2014 07:30   Janusz Ludwiczak
Od piątku można zagrać już w szachy i warcaby pod chmurką. Stoliki z szachownicą stanęły w Parku Kasprowicza, skwerze Nowakowskiego przy Rondzie Jeziorańskiego oraz w Parku Wilsona przy Palmiarni.

Na stolikach znajduje się szachownica, wystarczy przynieść swoje pionki i już na świeżym powietrzu możemy zagrać w szachy bądź warcaby. Dwa stoliki stanęły w Parku Kasprowicza, naprzeciwko placu zabaw i siłowni na wolnym powietrzu, dwa kolejne ustawiono w Parku Wilsona przy Palmiarni (od strony ul. Matejki) oraz na Placu Nowakowskiego, który znajduje się obok Ronda Jeziorańskiego.

Stoliki zostały sfinansowane z poprawki budżetowej Klubu Radnych PO w ramach programu rozwoju elementów rekreacji i zieleni - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

W sumie w całym Poznaniu powstało 20 stolików szachowych. Znajdują się one jeszcze w parkach na os. Oświecenia i os. Powstań Narodowych, nad Wartą, w Parku Marcinkowskiego, Parku Jana Pawła II, parku Szelągowskim, na Cytadeli, skwerze Łukaszewicza oraz na Placu Asnyka na Jeżycach.

Koszt jednego stolika szachowego z dwoma ławeczkami do siedzenia wynosi ok. 2,5 tys. zł. W tym roku na Łazarzu pojawi się jeszcze jeden stolik szachowy - na ul. Dmowskiego, między "deskami". Powstanie on w ramach rozbudowy placu zabaw i zostanie sfinansowany ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: