Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piesi musieli przechodzić na czerwonym świetle - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Piesi musieli przechodzić na czerwonym świetle
16-05-2014 07:23   Janusz Ludwiczak
Nie działa przycisk na sygnalizatorze na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka/Hetmańska (ul. Kasprzaka w stronę ul. Reymonta). Piesi muszą przechodzić na czerwonym świetle lub czekać aż ktoś z drugiej strony nadusi przycisk, by otrzymać światło zielone - alarmuje nasz Czytelnik.

Przez kilka dni piesi, którzy chcieli przejść przez skrzyżowanie ulic Kasprzaka i Hetmańskiej musieli czynić to na czerwonym świetle. Wszystko przez uszkodzony przycisk, który umożliwia otrzymanie zielonego światła.

Nie działa przycisk na sygnalizatorze na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka/Hetmańska (ul. Kasprzaka w stronę ul. Reymonta). Piesi muszą przechodzić na czerwonym świetle lub czekać aż ktoś z drugiej strony nadusi przycisk, by otrzymać światło zielone - napisał do nas p. Jarek.

Nasz Czytelnik wysłał zgłoszenie o niedziałających światłach na skrzynkę e-mailową Zarządu Dróg Miejskich w poniedziałek, jednak odpowiedzi żadnej nie otrzymał. Pan Jarek postanowił więc skontaktować się z naszą redakcją za pomocą Kontaktowej Platformy Czytelników (24@lazarz.pl). Sprawę przekazaliśmy więc do ZDM.

Po naszej i p. Jarka interwencji piesi, którzy idą ulicą Hetmańską w kierunku Reymonta, przechodząc przez ulicę Kasprzaka znów mogą przechodzić na zielonym świetle, gdyż ZDM wymienił stary przycisk.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Jarek
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Na Głogowskiej ciągle pali się czerwone światło!

ZOBACZ TAKŻE: Ciężarówki wyjeżdżające z budowy zabrudzają ulicę Głogowską sypiąc pyłem

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

16-05-2014 15:34:48
De.@krscp
Jeden przycisk dotykowy (pojemnościowy) może kosztować ponad 600zł netto.
16-05-2014 13:16:06
winklera
a ja już miałem nadzieję, że po interwencji ZDM zlikwidował przyciski na skrzyżowaniu
16-05-2014 10:39:43
krscp
@Button: Również dla mnie niezrozumiałe jest przywiązanie ZDM do montowania przycisków na każdej sygnalizacji. Ciekaw jestem, jaki jest koszt tego systemu na jednym sygnalizatorze, a co za tym idzie, jakie pieniądze zostały zmarnotrawione na montaż i obsługę niepotrzebnych przycisków. Przecież tego w mieście jest tysiące! A potem ZDM nie ma 1200 zł na wysprzątanie piaskownicy z pasa dla rowerów. A co się tyczy tego na Kasprzaka, widziałem wczoraj rano, że coś tam dłubali.
16-05-2014 09:15:38
przyciski to przekręty!
Nawet jak samochody w tym samym kierunku mają zielone, a nie dotknie się przycisku to pieszy nie przejdzie. Co najgorsze w takiej sytuacji, tam gdzie są ścieżki, nawet rowerzysta musi się zatrzymać i poprosić o zielone. To jest chore! Dlaczego kierowca pomimo zielonego które powinno mu się świecić nie musi się zatrzymać i wcisnąć przycisku?
16-05-2014 08:38:34
Button
I tak właśnie "działają" przyciski na skrzyżowaniach.... Idea przycisku nie miała dotyczyć skrzyżowań !!! To miało być po to by pieszy sprawnei przeszedł nie czkeając praktycznei na prostym odcinku poza skrzyżowaniami... co dodatkowo nei wstrzymywało co kilka minut ruchu samochodów.. bo jak nikt nei chciał przechodzić to po co miało być zielone światło ?.. A na skrzyżowaniu i tak zawsze będzie albo jedna strona miała zielone albo druga więc przyciski są totalnym idiotyzmem !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: