Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pustostan na Głogowskiej zamieni się w teatr - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pustostan na Głogowskiej zamieni się w teatr
16-05-2014 07:08   Janusz Ludwiczak
Opustoszały lokal użytkowy przy ul. Głogowskiej 29 zamieni się w sobotni i niedzielni wieczór w teatr. W ramach festiwalu Nowa Siła Kuratorska zaprezentowany zostanie spektakl "Puste Stany".

Pobawmy się w skojarzenia. Co Ci przychodzi na myśl, gdy słyszysz "Zapolska"? Czy pomyślałeś o "Moralności Pani Dulskiej"? To też. A wiedziałeś, że Gabriela Zapolska była nie tylko dramatopisarką, ale także - jeśli nie przede wszystkim - aktorką? To z zamiarem zostania drugą Heleną Modrzejewską wchodziła na deski teatru, a potem wyjeżdżała do Paryża uczyć się sztuki aktorskiej i podbijać świat. Grała nawet w Poznaniu w teatrach objazdowych.To o tej, nieznanej szerzej, Zapolskiej-aktorce przygotowali spektakl Michał Kmiecik (reżyser, który pomimo młodego wieku może pochwalić się sporym dorobkiem artystycznym - współpracował między innymi z Teatrem Dramatycznym w Warszawie czy Teatrem Polskim we Wrocławiu) i Dawid Lipiński w ramach akcji teatralnej projektu Stany Puste - informują organizatorzy, Nowa Siła Kuratorska.

Spektakl realizowany będzie w ramach Nowej Siły Kuratorskiej. Jest to festiwal, który jest platformą działań z zakresu teatru i sztuk wizualnych, w ramach której studenci i studentki specjalizacji "Interdyscyplinarne projekty kuratorskie", prowadzonej przez dr Agatę Siwiak w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk UAM, organizują autorskie projekty artystyczne. Tegoroczna edycja obejmuje siedem projektów, stanowiących interdyscyplinarną serię wydarzeń, takich, jak spektakle, warsztaty, wystawy, akcje performatywne czy wykłady, umiejscowionych w przestrzeni całego Poznania i jego okolic, a częściowo również w Bydgoszczy.

Ulice Poznania pełne są opustoszałych witryn, za którymi chowają się miejskie magazyny powietrza. Akt wprowadzenia do przestrzeni pustej tego, co pierwotnie do niej nie przynależy jest subwersywny - zmienia tożsamość tego miejsca, zmienia jego nadane, przyjęte za jedyne możliwe znaczenie. Takie będą STANY PUSTE – projekt o potencjale, o przesuwaniu znaczeń i tożsamości, o wywracaniu ich. Za środek zmian posłużą akcje – performatywna, teatralna i wizualna. Każda z nich wydarza się przez jeden dzień, każda inaczej próbuje uporać się ze zmianą. Zamiast zamknięcia, końcem projektu będzie trwanie - przeniesienie w miejsca, które udało się wypełnić. Odetchnij. Czas zachłysnąć się powietrzem. Zapełnić STANY PUSTE - wyjaśnia Olga Drygas.

Premiera spektaklu będzie miała miejsce w sobotę, 17 maja o godz. 19:00 w pustostanie przy ul. Głogowskiej 29. Drugi pokaz zaprezentowany zostanie dzień później, również o godz. 19:00. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w Centrum Informacji Miejskiej.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: