Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stacja rowerów miejskich będzie jednak przy Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stacja rowerów miejskich będzie jednak przy Parku Wilsona
15-05-2014 07:11   Janusz Ludwiczak
Stacja rowerów miejskich jednak pojawi się przy Parku Wilsona. Co prawda nie bezpośrednio przed wejściem głównym, ale po drugiej stronie ulicy, na rogu Berwińskiego i Głogowskiej. ZTM planował jednak zlokalizować wypożyczalnię jednośladów przy skrzyżowaniu ulic Szylinga/Grunwaldzka/Matejki.

W tym roku system rowerów miejskich wzbogaci się o dziewięć nowych stacji. Jedna z wypożyczalni początkowo miała stanąć przy wejściu głównym do Parku Wilsona od strony ulicy Głogowskiej. Na to nie zgodziła się Miejska Konserwator Zabytków.

Stacja rowerów przed wejściem do Parku Wilsona nie może się pojawić, gdyż wiele lat walczyliśmy, by zniknęły kioski i kwiaciarnie. Chcieliśmy odsłonić ogrodzenie przed Parkiem Wilsona, na którym mamy bardzo interesujące grupy rzeźbiarskie - tłumaczy Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków.

Urzędnicy zaproponowali początkowo, by rowery miejskie stanęły przy wejściu do Parku Wilsona, ale od strony ulicy Matejki. Natomiast Rada Osiedla Św. Łazarz zasugerowała, by wypożyczalnia jednośladów stanęła przy skrzyżowaniu Berwińskiego i Głogowskiej (od strony Górczyna).Zarząd Transportu Miejskiego uznał jednak, że najlepszą lokalizacją będzie ulica Szylinga.

W oparciu o ich wyniki, uzyskane konieczne pozwolenia i zgody dokonano wyboru lokalizacji ul. Matejki/Szylinga, w zastępstwie Parku Wilsona - 3. miejsce w konsultacjach, gdzie nie uzyskano wymaganej zgody Miejskiego Konserwatora Zabytków). Lokalizacja Matejki/Szylinga zajęła 11. miejsce w konsultacjach, ale znajduje się w pobliżu Parku Wilsona, co uzasadnia ten wybór) - tłumaczył Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Rewitalizacji, na którym byli obecni również przedstawiciele ZTM i Miejska Konserwator Zabytków udało osiągnąć się porozumienie.

Na Komisji Rewitalizacji Rady Miasta udało nam się otrzymać pozytywną opinię pani konserwator zabytków. Stacja rowerów nie będzie przy samym wejściu do Parku Wilsona, tylko po drugiej stronie, na łuku Berwińskiego/Głogowska - wskazuje Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Na nową lokalizację stacji rowerów miejskich zgodził się dyrektor ZTM Bogusław Bajoński i wicedyrektor Rafał Kupś, którzy byli obecni na posiedzeniu Komisji Rewitalizacji. Cieszę się, że udało się osiągnąć porozumienie. Ulica Szylinga jest dobrą lokalizacją, ale w późniejszych etapach. W pierwszej kolejności stacja rowerów powinna powstać jednak na ul. Głogowskiej, tym bardziej, że chcemy ratować tą ulicę - powiedział Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Oprócz tego stacja rowerów miejskich znajdzie się przy skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego, przy kampusie Uniwersytetu Medycznego.

Po zakończeniu realizacji projektu do dyspozycji rowerzystów będzie 170 rowerów w 16 stacjach na terenie całego miasta. Realizacja systemu zajmie się firma Nextbike. Stacje mają zostać uruchomione w połowie czerwca.


Komentarze (2)

15-05-2014 12:21:54
JS
@albi, Strzałko jest już na emeryturze. Teraz rządzi jej uczennica :)
15-05-2014 11:33:22
albi
No tak, ale kosztem miejsc parkingowych... Znowu. Ciekawe, że rowery p. Strzałkowej przeszkadzają, a betonowe ławki i gazony, co mają tam stanąć, nie?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: