Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Juwenalia rozpoczną się pod Areną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Juwenalia rozpoczną się pod Areną
03-06-2014 11:17   Janusz Ludwiczak
W czwartek studenci przejmą władzę w mieście. Tym razem pochód juwenaliowy wyruszy spod Areny.

Od 5 do 8 czerwca odbędą się Juwenalia, czyli czterodniowe święto studentów. Tym razem pochód juwenaliowy wyruszy nie z Placu Mickiewicza, ale spod hali Arena.

Tegoroczny pochód, w przeciwieństwie do lat ubiegłych, będzie miał swój początek w Hali Arena Poznań. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo. Biorąc pod uwagę niedaleką odległość od stadionu (około 3 km) oraz wyjątkową okoliczność jaką jest 40-lecie powstania Hali Arena Poznań trudno było zacząć tegoroczny Festiwal inaczej - wyjaśniają organizatorzy.

Pochód Juwenaliowy zapisał się w historii studenckiego Poznania jako nieodłączny element naszego święta. Poznańskie uczelnie rywalizują o miano najciekawiej i najbardziej oryginalnie przebranej uczelni oraz nagrodę za indywidualne przebranie. Studenci z roku na rok zaskakują nas swoimi kreacjami, które z biegiem lat stają się coraz bardziej pomysłowe. W tym roku już po raz ósmy miasto nabierze kolorów dzięki tysiącom studentów, którzy wyjdą na ulice Poznania! Jednak tym razem Pochód Juwenaliowy poprowadzi studentów nową trasą, w nowe miejsce i nowej formie (z motywem przewodnim) - dodają organizatorzy.

Tegoroczne juwenalia obchodzone będą pod hasłem "Wolne wybory. Rok 1989 w Polsce i na Świecie", gdyż przypada jubileusz 25-lecia wolnych wyborów w Polsce. Juwenalia rozpoczną się w czwartek, 5 czerwca o godz. 17:00 w Arenie, skąd wyruszy pochód juwenaliowy. Przejdzie on przez ulicę Wyspiańskiego, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką na Inea Stadion (Stadion Miejski) przy ul. Bułgarskiej, który będzie główną areną Juwenaliów (a nie jak do tej pory stadion AZS przy ul. Pułaskiego).


Komentarze (6)

14-05-2014 17:00:30
Negatyw
@ młody duchem Problem w tym, że dziś "młody duchem" - oznacza "głupi w rozumie"...
14-05-2014 16:38:56
JS
@Morlock, co oznacza słowo "howng"?
14-05-2014 15:19:27
Młody duchem
Ale wy im wszyscy zazdrościcie:) Szkoda, że w waszym życiu jest już tylko praca, wywiadówki i porządki w sobotę. Dajcie się bawić młodym!
13-05-2014 19:54:38
morlock
@ Negatyw - Na Twoje pytanie "po co" : chlebek, igrzyska i takie tam bzdury dla przybłę/ sorry, przybyłych drogich naszych ozdrowicieli, ożywicieli banków, skoków , żabek i innych takich nocnych na Głogowskiej i w okolicy. Ps.Tam gdzie w nocy słychać syrenę oznacza tylko i wyłącznie serdeczne bratanie naszej, miejscowej społeczności z przyjaznymi siewcami kultury z innych, polskich krain niekiedy wspomaganej przez niebieskie pojazdy również ukulturalniające naszą i tak już przeintelektualizowaną społeczność. K***a Howng!
13-05-2014 17:02:05
Negatyw
Studenci świętują niestety cały rok. Po co więc kolejny hałas i bałagan w mieście?
13-05-2014 14:48:24
morlock
Jak dobrze że mamy solidne bramy na podwórka. Elektrorygle są sprawne więc "zapraszamy". Jak lampiony będą puszczać to najlepiej na Reymonta przy Taborowej. A na temat treści zawartych w moim poście najlepiej niech się wypowiedzą studenci antropologii. Im najbliżej do pojęć takich jak "uwstecznienie" czy "regresja" czy atawizm cywilizacyjny.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: