Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni, którzy są tylko z nazwy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni, którzy są tylko z nazwy
13-05-2014 08:39   Janusz Ludwiczak
Bartosz Nowak był obecny tylko na 6 z 37 sesji i udzielał się w pracach Rady Osiedla Św. Łazarz w zaledwie 16%. To tylko jeden z kilku osiedlowych radnych, którzy nie udzielają się w pracach łazarskiego samorządu pomocniczego miasta. W posiedzeniach Rady Osiedla Św. Łazarza uczestnicy zaledwie połowa z dwudziestojedno-osobowego składu. Po co więc radni, którzy zostali wybrani a nie udzielają się w pracach rady osiedla są dalej radnymi?

20 marca minęły trzy lata od wyborów do Rady Osiedla Św. Łazarz. Za rok skończy się piąta kadencja łazarskiego samorządu pomocniczego miasta. Więcej w artykule: Za rok skończy się kadencja Rady Osiedla Św. Łazarz - podsumowujemy 3 lata pracy radnych {RAPORT}.

Skład Rady Osiedla Święty Łazarz to 21 członków. Do tej pory odbyło 37 posiedzeń - sesji, w tym trzy budżetowe i dwie nadzwyczajne (dotyczące podjęcia uchwały w sprawie wydania opinii o usytuowanie miasteczka namiotowego dla kibiców Euro 2012 w Parku Kasprowicza oraz sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego).

Najgorzej pracującym radnym jest Bartosz Nowak. Na 37 sesji obecny był tylko na 6 posiedzeniach (frekwencja 16%), ostatni raz w maju 2012 r.

Rada osiedla ma niewielki wpływ na kreowanie i zmianę otoczenia na Łazarzu. Rada podejmuje tylko decyzję, co ma zrobić i w której kolejności, ale nie ma wpływu na realizowane zadania. Na przykład, ja jako zarządca nieruchomości mam realny wpływ na to, co konkretnie zrobić, wyremontować, zmodernizować, jak zagospodarować pieniądze. Rada osiedla ma z góry narzucony budżet, nie ma wpływu na pewne decyzje, nie może nadzorować np. remontu chodników. Do końca marca złożę mandat radnego osiedlowego - tłumaczył w marcu Bartosz Nowak, radny Osiedla Św. Łazarz.

Mamy już połowę maja, a do tej pory nie wpłynęła rezygnacja radnego Bartosza Nowaka.

Wysyłałem pismo jednak wróciła zwrotka. W tym tygodniu dostarczę osobiście rezygnację z pełnienia funkcji radnego - powiedział radny Bartosz Nowak.

Drugim w kolejności najmniej aktywnym radnym jest Paweł Kirchner, który był obecny tylko na 9 z 37 sesji (24% obecności). Próbowaliśmy w marcu porozmawiać z radnym, jednak stanowczo odmówił wypowiedzi na ten temat.

Za to wzorową postawą mogą pochwalić się radni: Maria Łazarz, Bogumiła Maćkowiak i Tomasz Wojciechowski, który nie opuścili ani jednej sesji!

A dlaczego radni, którzy nie mają czasu na pracę w Radzie Osiedla Św. Łazarz dalej są radnymi? Skoro nie mogą wypełniać swoich obowiązków nie powinni przekazać mandatu osobom, które nie dostały się do rady?

Bartosza Nowaka mógłby zastąpić Jarosław Nowak, który zdobył 141 głosów. Drugi w kolejce jest Adam Kaczmarek, na którego oddało głos 131 mieszkańców. Jeśli żaden z powyższych nie chciałby zostać radnym to kolejną osobą w kolejce jest Krzysztof Ostański. Przypomnijmy, że w wyborach do Rady Osiedla Św. Łazarz w 2011 r. kandydowało w sumie 47 osób.


Komentarze (6)

02-06-2014 13:13:23
mieszkaniec łazarza
Witam serdecznie Zastanawiam się jak potoczyła się sprawa naszych radnych którzy nie mają ochoty brać czynnego udziału w sesjach rady osiedla Pozdrawiam
14-05-2014 18:08:01
pimio
Wlasnie przeczytalam poprzednie komentarze i bardzo sie z nimi zgadzam .Panowie glosowalam na jednego z tych dwoch pelna nadzieji ze faktycznie cos na moim ukochanym Lazarzu zmienia a tu ogromne rozczarowanie.Nie bylo mnie w Poznaniu przez pewien okrez ale bylam pelna nadzieji ze zastane choc male zmiany na lepsz e a tu wielkie rozczarowanie moj ukochany Lazarz umiera .A teraz jeszcze przeczytalam o braku sumiennosci tych panow az mi wstydi plakac sie chce a nawet krzyczec Zalamana
14-05-2014 11:34:00
GONIEK
Gdyby sprawy nie ruszono, to i Bartosz Nowak nie ruszyłby się aby zgłosić swoją rezygnację (ciekawe kiedy skutecznie ją dostarczy). Trochę godności Panowie Nowak i Kirchner. Wstyd. Nie robicie nic. Nawet dobrego wrażenia. Panie Januszu, proszę poinformować jak potoczyły się losy w/w.
13-05-2014 21:42:54
mieszkaniec Łazarza
Moim zdaniem każdy radny który ma nieobecność min 50 % powinien mieć automatycznie zabierany mandat radnego bo po co nam radny który ma dbać o naszą dzielnicę a nigdy go nie ma .Dziwię się osobą które startują na radnych a potem nie mają czasu na spotkania rad osiedla uważam że pan Bartosz Nowak i Paweł Kirchner,automatycznie powinni stracić mandat radnego
13-05-2014 13:35:43
morlock
Ten news to podsumowanie działań (tych podjętych i nie) Rady Osiedla Św.Łazarza czy kiełbasa wyborcza dla tych pozytywnie wymienionych? No bo jeśli "jestem" przeciw oddaniu części Kasprowicza budowlańcom a pogadać nie idzie z współRadcami to po co mam brać udział w nic nie wnoszących poleżeniach Rady Łosiedla. Tak to widzę. A - na marginesie panie Januszu te procenty przypominają mi epokę gierkowską gdy przeliczano na procenty dokonania pzpr we wzroście pogłowia bydła w prl. Bynajmniej nie bronię wymienionych w pańskim artykule Radnych czy "radnych" ale i tak śmierdzi.
13-05-2014 09:17:33
Marek
"Wysyłałem pismo jednak wróciła zwrotka. W tym tygodniu dostarczę osobiście rezygnację z pełnienia funkcji radnego" Pomylił adres rady osiedla, dla której pracował... Innej opcji nie ma... PATRZCIE NA KOGO ODDAJECIE GŁOSY!!!
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: