Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona można kupić kwiaty, doniczki, nasiona, a nawet krówki i potrawy z grilla - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona można kupić kwiaty, doniczki, nasiona, a nawet krówki i potrawy z grilla
12-05-2014 13:43   Janusz Ludwiczak
Petunie, surfinie, maciejki i również pelargonie, a także doniczki, nasiona i akcesoria ogrodnicze można było kupić podczas kiermaszu "Zielony Poznań", który w weekend odbył się w Parku Wilsona. Od 10 maja można już zgłaszać się do 21. edycji konkursu "Zielony Poznań".

Kiermasz organizowany jest od kilku lat i odbywa się w ramach konkursu "Zielony Poznań". W Parku Wilsona wystawcy oferowali w cenach promocyjnych bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów. Na kiermaszu można było również zaopatrzyć się w akcesoria balkonowe i ogrodnicze, podłoża i nawozy.

Nie zabrakło też stoisk, na których można było kupić kapelusze, krówki a nawet potrawy z grila.

Swoje stoisko mieli również organizatorzy konkursu "Zielony Poznań". Pracownicy Wyfdziału Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta Poznania udzielali zainteresowanym informacji. Poznaniacy mogli również na miejscu zgłosić się do 21. edycji konkursu.

W konkursie "Zielony Poznań" mogą wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:

  1. zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne
  2. balkony, tarasy, loggie i okna
  3. ogrody przydomowe
  4. działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
  5. pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną bieżącego roku, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznych ogólnie dostępnych na terenach wcześniej niezagospodarowanych.

Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach - osiedlowym i miejskim. Najwyżej ocenione obiekty zielone w etapie osiedlowym zakwalifikowane zostaną do etapu miejskiego i spośród nich powołana przez Prezydenta Miasta Poznania komisja konkursowa wybierze najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w poszczególnych pięciu kategoriach.
Dokonując oceny komisje będą brały pod uwagę oryginalny pomysł na aranżację zielonego obiektu, układ kompozycyjny, a także trafność doboru gatunków i odmian. Najwyżej oceniane będą te, które wyróżniają się na tle architektury miasta i pośród innych zgłoszonych terenów zielonych. Istotne też, aby były regularnie pielęgnowane i prawidłowo zadbane.
Zdobywcy I miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną fundowaną przez Prezydenta Poznania, a laureaci II i III miejsca - cenne nagrody rzeczowe od sponsorów. Oficjalne wyniki 21. edycji konkursu "Zielony Poznań" prezydent Poznania ogłosi jesienią.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca w siedzibach rad osiedli (na Łazarzu w biurze Rady Osiedla Święty Łazarz, Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych, ul. Wyspiańskiego 27, bud. B, tel. 61 866 42 26, 61 866 47 34 wew. 45).

W sumie w dotychczasowych, dwudziestu edycjach konkursu, od 1994 do 2013 r. włącznie wzięło udział 54 526 uczestników. W każdej edycji liczba zgłaszanych obiektów zielonych wzrasta. W 2013 r. oceniono ich aż 5103. Zgłaszane obiekty charakteryzują się coraz bardziej pomysłowymi rozwiązaniami projektowymi i różnorodnością elementów architektury ogrodowej. Taka sytuacja cieszy organizatorów konkursu. Duża aktywność poznaniaków na rzecz tworzenia zielonych terenów tak w miejscu zamieszkania, jak w otoczeniu miejsca pracy, wpływa znacząco na estetykę miasta i poprawę jakości życia w Poznaniu.

Natomiast do ubiegłorocznej, 20. jubileuszowej edycji konkursu "Zielony Poznań" zgłosiło się 120 mieszkańców z terenu Osiedla Święty Łazarz. Natomiast ogród p. Małgorzaty Czarkowskiej przy ul. Wyspiańskiego 13 zajął II miejsce w kategorii zieleńce.

Karta zgłoszeniowa i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta - www.poznan.pl


Komentarze (2)

12-05-2014 14:03:59
REDAKCJA
Polecam uważniejszą lekturę portalu lazarz.pl. Zapowiedź o kiermaszu była już w środę, i cały czas w "niezapominajce" - tam też są zapowiedzi wydarzeń. Pozdrawiam.
12-05-2014 13:58:08
Anka
Szkoda, że tak późno! Od sprzedawców słyszałam, że z powodu tak małego zainteresowania to im się już nie będzie opłacać i być może to była ostatnia edycja! Tym bardziej, że tydzień wcześniej podobny kiermasz był organizowany w botaniku! Brakowało jakiejkolwiek reklamy, chociażby banerów na płotach parku jak w latach ubiegłych! Państwo też napisali o tym po czasie, zamiast przed weekendem. Gdybym nie szukała w zeszłym tyg. tej informacji gdzieś na stronach Urzędu Miasta, to też bym nie wiedziała, że coś się dzieje u nas w parku! A szkoda, bo przecież chodzi o to aby na naszym Łazarzu było zielono i ładnie!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: