Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowską tramwaje jeżdżą stadami. Na przystankach brakuje rozkładów "10" i "20" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowską tramwaje jeżdżą stadami. Na przystankach brakuje rozkładów "10" i "20"
13-11-2008 23:48   Janusz Ludwiczak
W środę rozpoczęła się wymiana słupów i sieci trakcyjnej na Wildzie. Z tego to powodu ulicą Głogowską kursuje więcej tramwajów, które często jadą jeden za drugim i stoją na światłach. Za to do środy mieszkańcy Łazarza uzyskali połączenie w stronę Dębca i więcej linii jadących do Centrum. Co prawda MPK wywiesiło na przystankach informacje o zmianach, jednak zabrakło rozkładów jazdy "dziesiątki" i "dwudziestki".

Od środy na ulicy 28 Czerwca 1956 roku przy Rynku Wildeckim ekipy MPK i drogowcy wymieniają słupy i sieć trakcyjną. W związku z tym na okres tygodnia z Wildy zniknęły tramwaje, a zastąpiły je autobusy zastępcze "za tramwaj" kursujące na trasie od Traugutta do Półwiejskiej.

Na okres tygodnia zawieszone zostało kursowanie tramwajów linii nr 2 i 9, a ich funkcjonowanie przejęła linia nr 19 kursująca z Piątkowskiej trasą "dziewiątki", przez Królowej Jadwigi i Towarową, dalej trasą "dwójki" na Ogrody. Trasę zmieniła też "dziesiątka", która kursuje przez Łazarz. Dodatkowo z Dębca przez Hetmańską, Głogowską, Rondo Kaponiera, Most Teatralny, Gwarną i Św.Marcin kursuje dodatkowa linia tramwajowa nr 20.

Dzięki wprowadzonym zmianom przez cały najbliższy tydzień mieszkańcy Łazarza uzyskali bezpośrednie połączenie do Dębca oraz więcej połączeń na Piątkowo, dzięki "dziesiątce" (i kursującej na stałe "czternastce"), a także do Centrum.

W związku z poprowadzeniem przez Łazarz dwóch dodatkowych linii tramwaje ulicą Głogowską jadą często stadami. Sytuację komplikują także sygnalizacje świetlne na każdej krzyżówce. Obecnie główną ulicą Łazarza jedzie aż 6 linii tramwajowych (nr 5, 8, 10, 14, 18 i 20), z czego aż pięć kursuje co 10 minut. Średnio na przystanku tramwaje powinni pojawiać się więc co 1,8 minuty, jednak zdarza się, że bimby jadą jedna za drugą.

Co prawda MPK rozwiesiło na przystankach żółte karteczki z informacją o zmianach, jednak zabrakło na przystankach na ulicy Głogowskiej, Roosevelta i Hetmańskiej rozkładów jazdy linii nr 10 i 20. Nie ma ich też na stronie internetowej MPK. Rozkłady "dziesiątki" i "dwudziestki" są dostępne jedynie w Telegazecie TVP Poznań oraz na łamach portalu lazarz.pl (patrz prawe menu).

To już nie pierwsza wpadka MPK, które nie pomyślało o zamieszczeniu chociażby w internecie rozkładów linii cmentarnych. Inaczej było w wielu polskich miastach. Na Wszystkich Świętych w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie, Łodzi i Warszawie przewoźnicy i zarządy transportu zamieściły w internecie i na przystankach rozkłady jazdy dodatkowych linii tramwajowych i autobusowych na cmentarze. Dlaczego więc podobnie nie może być w poznańskim MPK? Pasażerowie ucieszyliby się, gdyby znali dokładne godziny odjazdów swoich tramwajów.


Komentarze (6)

25-03-2009 10:40:45
gość xx
Te ul. 28 czerwca 1956" powinno być w nawiasie, jak ktoś nie jest z Poznania , to go to myli.
19-11-2008 18:41:40
Adrian gg:6737519
Chociaż przez tydzień nie trzeba było czekać za tramwajem na Głogowskiej - nawet jak się nie zdążyło to odrazu jechał następny - ach jaki to piękny okres
17-11-2008 20:01:29
mewa
okresle to tak mpk - miejska pazerna komunikacja. chca podwyzek od stycznia nie potrawia nawet z ich psiego obowiazku jakim jest rozklad jazdy sie wywiazac
16-11-2008 21:02:44
madzia
Szkoda, że brakuje rozkładów, ludzie ciągle pytają jak tramwaje jadą. MPK robi sobie kpiny z pasażerów, ale jasne po co rozwieszać je na tydzień. Takie rzeczy w Warszawie byłyby nie do pomyślenia.
14-11-2008 21:48:55
filip
To jest skandal! Dziś 25 minut czekałem na Towarowej, aż łaskawie pojawi się dziewiętnastka. Na Rynku Jeżyckim to samo - brak rozkładu, tramwaje jeżdżą jak chcą tak samo będzie zapewne jutro i w niedzielę, kiedy jeszcze rzadziej kursują tramwaje. Mogliby wywiesić rozkład jazdy z godzinami odjazdów. Skoro są jak pisał red. Janusz Ludwiczak w telegazecie, dlaczego rozkładów nie ma w internecie? Nie mam dostępu do TG TVP Poznań, a chcę mieć rozkład chociażby w internecie!!!
14-11-2008 12:56:02
max
Obawiam się, że po wejściu ZTM będzie jeszcze gorzej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: