Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Andrzej Byrt będzie znów prezesem Targów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Andrzej Byrt będzie znów prezesem Targów
09-05-2014 13:27   Janusz Ludwiczak
W czwartek Rada Nadzorcza Międzynarodowych Targów Poznańskich wybrała nowy zarząd. Szefem Targów będzie nadal Andrzej Byrt.

W czerwcu kończy się kadencja obecnego zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do 2 kwietnia kandydaci na prezesa MTP mogli nadsyłać swoje zgłoszenia. Do konkursu na prezesa Targów stanęło dwóch kandydatów: Andrzej Byrt i Bogusław Zalewski.

Bogusław Zalewski był już prezesem MTP w latach 1996-2007, a na Targach pracował już od 1972 r. Bogusław Zalewski musiał zrezygnować ze stanowiska po raporcie dotyczącym Wojskowych Służb Informacyjnych przygotowanych przez Antoniego Macierewicza.

Nieoczekiwanie do konkursu stanął Andrzej Byrt. Dotychczasowy prezes MTP miał być ambasadorem RP w Szwajcarii. Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała w grudniu sejmowa komisja spraw zagranicznych.

Natomiast o stanowisko członka zarządu ubiegali się: Przemysław Trawa, Tomasz Kobierski i Wiesława Galińska.

Nowe władze MTP wybrała Rada Nadzorcza, w skład której wchodzi czterech przedstawicieli Skarbu Państwa, trzech przedstawicieli Miasta Poznań i dwóch przedstawicieli z grona pracowników Targów.

Prezesem Zarządu MTP został wybrany ponownie Andrzej Byrt. Funkcje Wiceprezesów Zarządu obejmą podobnie jak w kadencji 2009-2014 Tomasz Kobierski i Przemysław Trawa. Kadencja nowego Zarządu rozpocznie się w czerwcu 2014 roku i zakończy w czerwcu 2019 roku - wyjaśnia Karolina Nawrot z Centrum Prasowego MTP.

Andrzej Byrt - absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Poznaniu, doktor nauk ekonomicznych, specjalista w zakresie handlu zagranicznego, dwukrotnie ambasador RP w Niemczech, były podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w rządzie Leszka Millera. Od 1978 zawodowo związany z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Odpowiadał za kontakty z mediami, obejmował szereg stanowisk kierowniczych, później zajmował stanowisko dyrektora naczelnego. Od 1995 do 2001 był ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym w Republice Federalnej Niemiec. W 2002 - 2006 ponownie był ambasadorem w Niemczech. W latach 2009 – 2014 pełnił funkcję Prezesa Zarządu MTP.

Tomasz Kobierski – absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od początku swojej kariery zawodowej (w 1998 roku) związany z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Pełnił funkcję Koordynatora, Dyrektora Targów Polagra-Food, Drema i Furnica oraz Dyrektora Grupy Produktów z sektora rolno-spożywczego i drzewnego. Od 2007 roku Tomasz Kobierski zasiada w Zarządzie firmy.

Przemysław Trawa - absolwent kierunku Ekonomika i Organizacja Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 1983 związany z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Był odpowiedzialny za kierowanie Wydziałem Ekonomicznym, później pracował jako dyrektor ds. ekonomiczno-organizacyjnych. W latach 2007 – 2009 pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Dwukrotnie obejmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu MTP (w latach 1996 – 2007 oraz 2009 – 2014). Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na studiach podyplomowych z zakresu prawa dewizowego.


Komentarze (2)

09-05-2014 23:32:06
MIKI
Gratulacje !
09-05-2014 17:33:12
Iwona
I bardzo dobrze :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: