Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmarł proboszcz parafii Św.Rodziny, ks. kan. Czesław Ksoń - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmarł proboszcz parafii Św.Rodziny, ks. kan. Czesław Ksoń
13-11-2008 14:17   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek po długiej i ciężkiej chorobie zmarł proboszcz parafii Świętej Rodziny, ks.kan. Czesław Ksoń, który wielokrotnie pojawiał się podczas uroczystości w łazarskich kościołach.

W poniedziałek 10 listopada po długiej i ciężkiej chorobie zmarł proboszcz parafii p.w. Świętej Rodziny na osiedlu Kopernika, ks. kanonik Czesław Ksoń, który wielokrotnie pojawiał się na uroczystościach w łazarskich kościołach.

Ks. kanonik Czesław Ksoń w 1981 roku został mianowany na kuratora budowy nowego kościoła, na osiedlu Kopernika, który później został mianowany proboszczem. Budowę kościoła ks. Czesław skończył na początku lat 90., a już od 1984 roku odprawiano msze i nabożeństwa w kaplicy przy planowej świątyni. Ks. kan. Czesław Ksoń był budowniczym kościoła i proboszczem parafii Św.Rodziny przez 24 lata. Ks.Czesław był także wicedziekanem Dekanatu Poznań-Łazarz.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 15 listopada. O godz. 15:00 odprawiona zostanie msza święta, a po niej pogrzeb przy kościele. W piątek o godz. 20:00 nastąpi wprowadzenie do kościoła i msza święta. Będzie to drugi w Poznaniu pogrzeb przy kościele. Pierwsza tego typu uroczystość żałobna miała miejsce na początku października, kiedy to przy kościele Św.Łukasza na osiedlu Rusa pochowano ks. kanonika Jana Twardego.


Fot: Parafia Św.Rodziny

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: