Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stacja rowerów miejskich zamiast przy Parku Wilsona stanie przy skrzyżowaniu Matejki/Szylinga - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stacja rowerów miejskich zamiast przy Parku Wilsona stanie przy skrzyżowaniu Matejki/Szylinga
01-05-2014 08:04   Janusz Ludwiczak
Miejska Konserwator Zabytków nie zgodziła się na zlokalizowanie stacji rowerów miejskich przed wejściem głównym do Parku Wilsona. W zamian Zarząd Transportu Miejskiego ustawi wypożyczalnie jednośladów przy skrzyżowaniu ulic Matejki, Grunwaldzkiej i Szylinga. Stacja rowerów miejskich pojawi się również przy kampusie Uniwersytetu Medycznego przy skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego. Ponadto punkt znajdujący się do tej pory na ul. Dworcowej, przy starym dworcu kolejowym zostanie przeniesiony na ul. Głogowską, przy Dworcu Zachodnim.

W połowie kwietnia 2012 roku uruchomiony został Poznański Rower Miejski, czyli system bezobsługowych wypożyczalni rowerów. Na terenie miasta znajduje się siedem stacji, w których możemy wypożyczyć jeden ze 120 rowerów. Stacje rowerów miejskich znajdują się na Moście Teatralnym, przy Starym Browarze, na Rondzie Rataje i Śródce, przy skrzyżowaniu Garbar i Małych Garbar, a także na 27 Grudnia. Najbliższa stacja dla Łazarza znajduje się dopiero przy dworcu kolejowym, na ul. Dworcowej (obok Mostu Dworcowego).

W tym roku pojawią się kolejne stacje w ramach systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego. W lutym przez dwa tygodnie poznaniacy mogli wskazać 8 nowych lokalizacji spośród 18 miejsc, które przygotował Urząd Miasta wraz z Zarządem Transportu Miejskiego. Wśród proponowanych lokalizacji były: Rynek Wildecki, Rynek Jeżycki, Plac Bernardyński, pętle tramwajowe na Ogrodach i Wilczaku, ul. Połabska, os. Łokietka, Rondo Solidarności, Murawa/Słowiańska, Naramowicka/Serbska, Plac Kolegiacki, plac na ul. Libelta przy Urzędzie Miasta, ul. Garbary w pobliżu dworca kolejowego. Pojawiły się również trzy lokalizacje na Łazarzu, m.in. skrzyżowanie ulic Szylinga i Grunwaldzkiej, przy Komendzie Miejskiej Policji. Najwięcej głosów - 3240 oddano na Ogrody oraz na Rynek Jeżycki (3216 głosów).

Nowa stacja roweru miejskiego miała pojawić się również przed wejściem głównym do Parku Wilsona od strony ulicy Głogowskiej. Na to rozwiązanie nie zgodziła się Miejska Konserwator Zabytków. Urzędnicy zaproponowali początkowo, by rowery miejskie stanęły przy wejściu do Parku Wilsona, ale od strony ulicy Matejki. Natomiast Rada Osiedla Św. Łazarz zasugerowała, by wypożyczalnia jednośladów stanęła przy skrzyżowaniu Berwińskiego i Głogowskiej (od strony Górczyna).

Stacja rowerów miejskich zostanie jednak ulokowana przy skrzyżowaniu ulic Matejki, Grunwaldzkiej i Szylinga.

W oparciu o ich wyniki, uzyskane konieczne pozwolenia i zgody dokonano wyboru lokalizacji ul. Matejki/Szylinga, w zastępstwie Parku Wilsona - 3. miejsce w konsultacjach, gdzie nie uzyskano wymaganej zgody Miejskiego Konserwatora Zabytków). Lokalizacja Matejki/Szylinga zajęła 11. miejsce w konsultacjach, ale znajduje się w pobliżu Parku Wilsona, co uzasadnia ten wybór) - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Oprócz tego stacja rowerów miejskich znajdzie się przy skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego, przy kampusie Uniwersytetu Medycznego.

Po zakończeniu realizacji projektu do dyspozycji rowerzystów będzie 170 rowerów w 16 stacjach na terenie całego miasta. Realizacja systemu zajmie się firma Nextbike. Stacje mają zostać uruchomione do 15 czerwca.


R E K L A M A

Komentarze (6)

05-05-2014 15:21:02
F.T.W.
Dziwne, że stacja rowerów nie przeszkadza Pani konserwator na ul. Półwiejskiej... Przecież taka stacja w żaden sposób nie ingeruje w konstrukcje budynków... brak słów
03-05-2014 08:39:28
damian
Zabytkowa soltysowka jest zaslonieta olbrzymią reklamą wielkodormatowa. zabytkowe szkoly pozaslaniane banerami. I tu pani konserwator nic nie może. Miasto przymyka oczy bo ma z tego kaske. Ale jak mozna cos zmienic na lepsze to wtedy skuteczność w blokowaniu jest 100% . Pora na zmiany w urzędzie bo ci tylko szkodza.
02-05-2014 20:10:06
Piotrr
I w ten sposób Łazarz znów dostaje kopa. Od skrzyżowania szylinga/matejki do parku Wilsona jest 15-20 min pieszo, nie jest to specjalnie blisko. Po raz kolejny Łazarz na zmiany będzie czekał najdłużej i po raz kolejny widać dysproporcje między Jeżycami i Łazarzem, większość stacji na Jeżycach. Pani konserwa ma klapki na oczach, ten plac przed głównym wejśćiem idealnie się do tego celu nadaje, a stacja rowerowa uatrakcyjniłaby to wejscie i spowodowała że zaczęłoby tętnić życiem. A jak faktyczne tak strasznie zasłania i wprowadza dysynans to obok kwiaciarni po 2 stronie ulicy. A skoro tak wam zależy na atrakcyjności Parku tWilsona to dlaczego miejsca przeznaczone na rabaty kwiatowe są puste i wyglądaja jak zaorane pole na wsi. W urzędzie miasta siedzi banda idiotów.
01-05-2014 22:13:11
bieganek
Blisko? Do czego? Do AM? Parku? Budynków mieszkalnych? Dla kogo ta stacja?
01-05-2014 12:33:23
jimmy
To ma być jakiś żart?
01-05-2014 11:21:24
JS
Okolice parku? Szylinga? Co na to nasza prężnie działająca RO? Znowu nic nie mogli? Czy znowu przegapili.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: