Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PKP zapewnia: "Dworzec Główny jest bezpieczny" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PKP zapewnia: "Dworzec Główny jest bezpieczny"
30-04-2014 12:31   Janusz Ludwiczak
Po tym jak zawaliło się tysiąc metrów kwadratowych podwieszanego sufitu wraz z instalacją w centrum handlowym Poznań City Center Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zaznaczył, że pozostaje pytajnie czy dworzec PKP i PKS jest bezpieczny dla pasażerów. Pod koniec maja właściciel obiektu będzie musiał przeprowadzić szczegółowy przegląd techniczny. PKP zapewnia: "Dworzec Główny jest bezpieczny".

Jak zaznaczył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego pozostaje pytanie czy dworzec PKP i PKS jest bezpieczny dla pasażerów. Pod koniec maja właściciel obiektu będzie musiał przeprowadzić szczegółowy przegląd techniczny.

W związku z wydarzeniem w galerii handlowej Poznań City Center, PKP S.A. w trybie pilnym zleciła dodatkową ekspertyzę techniczną budynku dworca. Po przeprowadzonej wizji lokalnej potwierdzono zadowalający stan techniczny podwieszanych sufitów. Należy ponadto zaznaczyć, że budynek dworca jest obiektem niezależnym od galerii handlowej. PKP S.A. oddała go do użytku w 2012 roku. Wcześniej budynek uzyskał wszelkie niezbędne pozwolenia, świadczące o tym, że podróżni, obsługa dworca oraz najemcy powierzchni komercyjnych mogą czuć się w nim bezpiecznie. Pozytywne opinie wydały następujące podmioty: Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Państwowa Straż Pożarna, Powiatowy Inspektor Sanitarny. PKP S.A. informuje, że budynek może bez przeszkód przyjmować podróżnych. Jego dalsza eksploatacja nie wiąże się z jakimkolwiek zagrożeniem bezpieczeństwa pasażerów - informuje spółka PKP w nadesłanym oświadczeniu.

Inwestorem zarówno nowego dworca kolejowego jak i galerii handlowej Poznań City Center wraz z dworcem autobusowym PKS była węgierska firma Trigranit.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: