Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Poznań City Center runęła również konstrukcja stropu.Będą kolejne kontrole inspektorów budowlanych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Poznań City Center runęła również konstrukcja stropu.Będą kolejne kontrole inspektorów budowlanych
28-04-2014 01:06   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek odbędą się kontrole inspektorów nadzoru budowlanego w Poznań City Center, po tym jak w piątek w nocy runęło tysiąc metrów kwadratowych podwieszanego sufitu. Przydworcowe centrum handlowe ma zostać otwarte w poniedziałek w samo południe, jednak możliwe, że tak się nie stanie.

Przypomnijmy. W piątek ok. godz. 2 w nocy runął podwieszany sufit na drugim piętrze centrum handlowego Poznań City Center. Na podłogę spadło nawet tysiąc metrów kwadratowych podsufitki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce przybyła straż pożarna. Ponieważ w budynku lała się woda odłączono prąd.

Oderwanie się sufitu na drugim piętrze spowodowało również pęknięcie i zerwanie instalacji tryskaczowej co w efekcie spowodowało zalanie obiektu. Sytuacja wymagała odcięcia zasilania elektrycznego w całym obiekcie .Przeszukano miejsce zdarzenia w celu odnalezienia osób poszkodowanych. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał. Z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego przeanalizowano zaistniałą sytuację. Podjęto decyzję o czasowym zamknięciu połowy obiektu do czasu przeprowadzenia niezbędnych napraw i remontów - informują strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

W akcji uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowczo-Gaśniczej nr 4 z ul. Hetmańskiej oraz z jednostki JRG-2 z ul. Grunwaldzkiej.

Dyrekcja Poznań City Center poinformowała w piątek popołudniu, że obiekt będzie nieczynny do poniedziałku, 28 kwietnia do godz. 12. Jak się dowiedzieliśmy najemcy mają pojawić się w obiekcie o godz. 11. Godzinę wcześniej ma odbyć się kontrola z udziałem Wojewódzkiego oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Wtedy zapadnie decyzja czy centrum handlowe zostanie otwarte czy właściciel musi przeprowadzić kolejne naprawy i poprawić bezpieczeństwo w budynku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe - obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: