Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Placido Domingo w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Placido Domingo w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II {GALERIA ZDJĘĆ}
28-04-2014 00:52   Janusz Ludwiczak
Prawykonanie utworu "Anchel di Dio" i "Abba Ojcze" wykonał światowej sławy tenor Placido Domingo. Podczas koncertu "Tu zaczęła się Polska" z okazji kanonizacji Jana Pawła II, który odbył się w największym pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich zaśpiewali również Justyna Steczkowska, Angela Joy Blue, Micalea Oeste i Placido Domingo Junior przy akompaniamencie Chóru i Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej można było usłyszeć utwory znane z płyty Amore infinito, powstałe do tekstów Karola Wojtyły. Placido Domingo wraz z Justyną Steczkowską zaśpiewali prawykonanie utworu "Abba Ojcze".

W drugiej części koncertu zabrzmiały przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej. Razem z Placido Domingo na scenie wystąpili również sopranistki Virgina Tola i Micalea Oeste, oraz jego syn - Placido Domingo Jr przy akompaniamencie 40-osobowego chóru i 70-osobowej orkiestry symfonicznej Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Widowisko zakończyło się pięciokrotnym bisem. Koncert "Tu zaczęła się Polska", który odbył się z okazji nie tylko kanonizacji Jana Pawła II, ale rozpoczęcia obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski obejrzało blisko 7 tysięcy widzów. Częściowy dochód ze sprzedaży biletów, których ceny wahały się od 194 do aż 849 złotych zostanie przeznaczony na cele charytatywne Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

Dodajmy, że przed koncertem protestowała grupa niezależnych artystów skupionych przy teatrze Cirkus Ferus. Sprzeciwiali się oni dotacji miasta Poznań w kwocie 300 tysięcy złotych na to wydarzenie.
"Nie wszyscy poznaniacy wejdą na koncert, pozostaje nam tylko podziwiać tych, których stać na bilet" - mówili uczestnicy akcji "Jak podziwiać elity".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: