Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Górczyn chce zabrać 53 uczniów z SP69 do SP10 na Bosej - zmiany w obwodach szkół - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Górczyn chce zabrać 53 uczniów z SP69 do SP10 na Bosej - zmiany w obwodach szkół
26-04-2014 07:22   Janusz Ludwiczak
Do końca kwietnia rady osiedli musiały podjąć uchwały w sprawie zmian w obwodach szkół podstawowych. Rada Osiedla Górczyn chce, by trzy obszary należące do Szkoły Podstawowej nr 69 przy ul. Jarochowskiego, a także SP84 i część tereny obwodu szkoły z Zielonego Dębca została przyłączona do obwodu Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej. To z kolei nie spodobało się łazarskim radnym.

Do 28 kwietnia rady osiedli mają czas ma wydanie opinii w sprawie nowych obwodów szkół podstawowych. W trakcie środowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz wydała pozytywną opinię w sprawie zmian w obwodzie Szkół Podstawowych nr 9, 26 i 77. Natomiast łazarscy radni nie chcieliby, by część obwodu SP69 przy ul. Jarochowskiego została przyłączona do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej - chodzi w sumie o 53 uczniów.

W przypadku Szkoły Podstawowej nr 9 i 77 chodzi o zamianę części obwodów. Dzieci mieszkające w rejonie Rynku Łazarskiego i ul. Chłodnej miałyby uczęszczać do szkoły przy ul. Łukaszewicza 9/13, natomiast przyszli uczniowie z ul. Łukaszewicza (pomiędzy Stablewskiego a Mottego) mieliby chodzić do podstawówki przy ul. Dmowskiego 50. Do obwodu Szkoły Podstawowej nr 77 na wiosek dyrekcji szkoły i rodziców miałby zostać przyłączony również blok przy ul. Głogowskiej 123-129 (przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską), który obecnie należy do obwodu SP10 przy ul. Bosej na Górczynie.

Obwód Szkoły Podstawowej nr 26 miałby zostać wyrównany do ul. Reymonta i Wyspiańskiego.

Dzieci z tego obszaru nie musiałyby przechodzić przez ruchliwą ulicę Reymonta i uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 90 - wskazywała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła natomiast negatywną opinię w sprawie zmiany obwodu Szkoły Podstawowej nr 69. Rada Osiedla Górczyn wnioskowała do Wydziału Oświaty o przyłączenie trzech obszarów - z obwodu SP69, obwodu SP84 i obwodu Osiedla Zielony Dębiec do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej. W przypadku Szkoły Podstawowej nr 69 zabrany zostałby teren między ul. Palacza a Kosynierską.

Łazarscy radni uważają, że dzieci z tego terenu mają bliżej do Szkoły Podstawowej nr 69 niż do "dziesiątki", która znajduje się na ul. Bosej. Na dodatek dzieci nie musiałyby przechodzić przez ruchliwą ul. Głogowską. Rada Osiedla Św. Łazarz jako przykład podała obwód SP90, który obejmuje sporą część terenu Łazarza, mimo iż należy do Osiedla Grunwald Południe. Co więcej za zwiększeniem obwodu aż do ul. Górczyńskiej wnioskuje sama dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 69.

Ostateczną decyzję w sprawie nowych obwodów szkół podstawowych podejmie Rada Miasta Poznania. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo. Póki co opinie rad osiedli będą wskazówką do dalszych prac nad zmianami obwodów podstawówek dla Wydziału Oświaty.

Podczas środowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła również drobne korekty w tegorocznym budżecie. Okazuje się, że łazarski samorząd nie będzie mógł przeprowadzić konkursu na wykonanie logotypu osiedla. Zastrzeżenia do realizacji tego zadania miał radca prawny. Podobny problem dotyczył innej rady osiedla. Samorządy pomocnicze nie mogą bowiem przeprowadzać konkursu na zaprojektowanie logo. 1000 zł na to zadanie oraz niewykorzystane środki, pozostałe z rozstrzygniętych przetargów łazarscy radni (łącznie 5 900 zł) przekazali na zakup materiałów edukacyjnych i posadzenie zieleni na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 oraz wzbogacenie placu zabaw w Parku Kasprowicza - montaż ławek i elementy małej architektury.

Na zakończenie posiedzenia Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła pozytywną uchwałę w sprawie wydania opinii dotyczącej projektu rozbudowy Wielkopolskiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej przy ul. Reymonta. Radni zgodzili się również na wynajem pomieszczenia i placu zabaw na terenie SP9 przez Fundację Familijny Poznań.

Projekt zmian obwodu SP9 - MAPA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP9 - TABELA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP26 - MAPA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP26 - TABELA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP69 - MAPA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP69 - TABELA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP77 - MAPA {pobierz PDF}

Projekt zmian obwodu SP77 - TABELA {pobierz PDF}


Komentarze (1)

08-05-2014 14:56:51
ghatt87
rada osiedla górczyn jak zwykle się szarogęsi i jej jedynym celem jest chyba pokłócić się z sąsiadami
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe - obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: