Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Jedenastka" zamiast na Sołacz i Winiary będzie dojeżdżać do Rynku Jeżyckiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Jedenastka" zamiast na Sołacz i Winiary będzie dojeżdżać do Rynku Jeżyckiego
28-04-2014 11:14   Janusz Ludwiczak
W czwartek rozpoczną się prace torowo-sieciowe na pętli Piątkowska. Przez dwa tygodnie tramwaje linii nr 11 będą kursować do Rynku Jeżyckiego.

Od czwartku do 30 kwietnia prowadzony jest remont zwrotnic na rondzie Starołęka. Swoje trasy zmieniły tramwaje linii nr 3, 4, 5, 7, 12 i 13. "Siódemka" oraz "piątka" zostały skierowana na Starołękę, tramwaje linii 12 dojeżdżają na Zawady, a "13" wraz z "4" zawracają na Kórnickiej i rondzie Śródka. Pomiędzy rondem Starołęka a rondem Rataje kursują autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T4. Więcej w artykule: "Siódemka" znów nie będzie dojeżdżać na dolny taras Rataj.

To nie koniec zmian w komunikacji miejskiej.

1 maja rozpoczną się prace torowo-sieciowe na trasie tramwajowej prowadzącej do pętli Piątkowska. Prace podzielone będą na dwa etapy. Etap 1. potrwa od 1 do 4 maja, a etap 2. od 5 do 17 maja br. W trakcie tych prac obowiązywać będą zmiany w komunikacji tramwajowej - informuje MPK.

Tramwaje linii nr 11 zmienią swoją trasę. Zamiast na Sołacz i Winiary będą zawracać przy Rynku Jeżyckim:
STAROŁĘKA – Starołęcka - rondo Starołęka – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – RYNEK JEŻYCKI – Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – Starołęcka – STAROŁĘKA.

Natomiast "dziewiątka" zostanie skrócona do Gwarnej.

Od 1 do 4 maja uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T24 na trasie:
PIĄTKOWSKA – Piątkowska – Koronna – Sokoła – Szydłowska – Wołyńska – Wojska Polskiego – Nad Wierzbakiem – Al. Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – Święty Marcin – AL. MARCINKOWSKIEGO – 27 Grudnia – Gwarna – Święty Marcin – Al. Niepodległości – Libelta – Pułaskiego – Nad Wierzbakiem – Wojska Polskiego – Wołyńska – Szydłowska – Piątkowska – PIĄTKOWSKA.
Autobusy kursować będą co 10-15 minut.

Natomiast od 5 do 17 maja uruchomiona dla tramwajów zostanie trasa tramwajowa od skrzyżowania Al. Wielkopolskiej i ul. Pułaskiego do przystanku "Wrzoska" (przy skrzyżowaniu z Al. Solidarności). MPK uruchomi tzw. "wahadła", czyli dwukierunkowe wagony na trasie linii nr 24:
WRZOSKA – Wołyńska – Małopolska – Al. Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – AL. MARCINKOWSKIEGO – 27 Grudnia – Fredry – Most Teatralny – Roosevelta – Pułaskiego – Al. Wielkopolska – Małopolska – Wołyńska – WRZOSKA.
Tramwaje kursować będą co 10-12 minut.

To nie koniec utrudnień. Od 3 do 10 czerwca MPK przeprowadzi wymianę szyn, podlewu, betonu asfaltu na przejeździe tramwajowym na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Mogileńskiej. Na Miłostowo nie dojadą tramwaje linii nr 6 i 8. Dzień później "torowcy" wkroczą na ulicę Hetmańską, na tydzień objazdami pojadą "jedynka", "siódemka" i "jedenastka".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: