Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Ogrodzie Łazarz powstanie ścieżka dydaktyczna i mini ogród botaniczny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Ogrodzie Łazarz powstanie ścieżka dydaktyczna i mini ogród botaniczny
24-04-2014 01:14   Janusz Ludwiczak
Harcerze ze Szczepu Łazarz wspólnie z członkami Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska zasadzili w środę w Ogrodzie Łazarz konwalijkę dwulistną, kosmatkę, perłówkę, dąbrówkę, gajowca żółtego, zawilca gajowego i inne rośliny leśne, które zostały sprowadzone specjalnie z Imielna i okolic Ostrowa Lednickiego. Docelowo ma powstać tutaj ścieżka dydaktyczna i mini ogród botaniczny.

W środę w Ogrodzie Łazarz, który znajduje się przy ul. Potockiej, pomiędzy blokami pod numerem 39 i 41 posadzone zostały sadzonki przywiezione prosto z lasu.

Chcemy, by na tym skwerze pojawiły się gatunki leśne, które przywieźliśmy specjalnie z Ostrowa Lednickiego i Pojezierza Gnieźnieńskiego. Rośliny te występowały w grondach, czyli naturalnych lasach pierwotnych, które pokrywały całą Wielkopolskę oprócz dolin rzecznych, wyższych pagórków i miejsc piaszczystych. Chcemy pokazać, że tutaj na Łazarzu występowały również grondy. Planujemy stworzyć ścieżkę edukacyjną i mini ogród botaniczny, a także organizować warsztaty i dla mieszkańców, w trakcie których będziemy mówić o przyrodzie - powiedział Maciej Jędrzejczak ze Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska.

Nasze stowarzyszenie istnieje pół roku i zajmuje się przede wszystkim przyrodą i kulturą. Jesteśmy biologami, ale również etnologami. Chcemy przybliżać ludziom naturę. Zajmujemy się głównie terenami wokół jeziora Lednickiego, gdzie była dawna Kasztelania Ostrowska - stąd nazwa naszego stowarzyszenia. Kasztelania to dawniej Polska wczesnopiastowska, która podzielona była na powiaty, którymi zarządzał kasztelan. Ostrowska od Ostrowa Lednickiego. Staramy się dzielić czas między uczelnią a badaniami naukowymi. Jesteśmy botanikami, którzy nie tylko chodzą na studia, ale udzielają się naukowo. Zajmujemy się również edukacją, prowadzimy warsztaty w grupie młodzi przyrodnicy - dodaje Maciej Jędrzejczak, Kasztelania Ostrowska.

Skrawek lasu w Ogrodzie Łazarz nie mógłby się pojawić, gdyby nie zaangażowanie młodych mieszkańców - zuchów i harcerzy ze Szczepu Łazarz ZHP. Kolejne akcje mają być prowadzone w każdą środę.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: