Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Ogrodzie Łazarz powstanie ścieżka dydaktyczna i mini ogród botaniczny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Ogrodzie Łazarz powstanie ścieżka dydaktyczna i mini ogród botaniczny
24-04-2014 01:14   Janusz Ludwiczak
Harcerze ze Szczepu Łazarz wspólnie z członkami Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska zasadzili w środę w Ogrodzie Łazarz konwalijkę dwulistną, kosmatkę, perłówkę, dąbrówkę, gajowca żółtego, zawilca gajowego i inne rośliny leśne, które zostały sprowadzone specjalnie z Imielna i okolic Ostrowa Lednickiego. Docelowo ma powstać tutaj ścieżka dydaktyczna i mini ogród botaniczny.

W środę w Ogrodzie Łazarz, który znajduje się przy ul. Potockiej, pomiędzy blokami pod numerem 39 i 41 posadzone zostały sadzonki przywiezione prosto z lasu.

Chcemy, by na tym skwerze pojawiły się gatunki leśne, które przywieźliśmy specjalnie z Ostrowa Lednickiego i Pojezierza Gnieźnieńskiego. Rośliny te występowały w grondach, czyli naturalnych lasach pierwotnych, które pokrywały całą Wielkopolskę oprócz dolin rzecznych, wyższych pagórków i miejsc piaszczystych. Chcemy pokazać, że tutaj na Łazarzu występowały również grondy. Planujemy stworzyć ścieżkę edukacyjną i mini ogród botaniczny, a także organizować warsztaty i dla mieszkańców, w trakcie których będziemy mówić o przyrodzie - powiedział Maciej Jędrzejczak ze Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska.

Nasze stowarzyszenie istnieje pół roku i zajmuje się przede wszystkim przyrodą i kulturą. Jesteśmy biologami, ale również etnologami. Chcemy przybliżać ludziom naturę. Zajmujemy się głównie terenami wokół jeziora Lednickiego, gdzie była dawna Kasztelania Ostrowska - stąd nazwa naszego stowarzyszenia. Kasztelania to dawniej Polska wczesnopiastowska, która podzielona była na powiaty, którymi zarządzał kasztelan. Ostrowska od Ostrowa Lednickiego. Staramy się dzielić czas między uczelnią a badaniami naukowymi. Jesteśmy botanikami, którzy nie tylko chodzą na studia, ale udzielają się naukowo. Zajmujemy się również edukacją, prowadzimy warsztaty w grupie młodzi przyrodnicy - dodaje Maciej Jędrzejczak, Kasztelania Ostrowska.

Skrawek lasu w Ogrodzie Łazarz nie mógłby się pojawić, gdyby nie zaangażowanie młodych mieszkańców - zuchów i harcerzy ze Szczepu Łazarz ZHP. Kolejne akcje mają być prowadzone w każdą środę.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: