Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Torowiska na Hetmańskiej, Reymonta i Przybyszewskiego w złym stanie - pasażerów czekają utrudnienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Torowiska na Hetmańskiej, Reymonta i Przybyszewskiego w złym stanie - pasażerów czekają utrudnienia
23-04-2014 07:17   Janusz Ludwiczak
Tory tramwajowe w ciągu ulicy Hetmańskiej, Reymonta i Przybyszewskiego są w złym stanie technicznym. Niedługo pasażerów tramwajów linii nr 1, 7 i 11, ale również kierowców czekają utrudnienia.

Torowiska tramwajowe powinny przejść generalny remont raz na 15-20 lat. W przypadku dużego obciążenia linii, wymiana szyn powinna nastąpić przynajmniej raz na 10 lat, zwłaszcza na przystankach gdzie z powodu hamowania i startu, ich degradacja postępuje szybciej. Częściej trzeba wymieniać szyny na łukach, zwłaszcza na łukach o małym promieniu gdzie do ponadnormatywnego zużycia szyn dochodzi już po 3 latach - wskazuje Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

28 czerwca ma rozpocząć się remont torowiska na skrzyżowaniach ulic Hetmańska/Reymonta/Grochowska/Arciszewskiego, Reymonta/Wyspiańskiego oraz Przybyszewskiego/Marcelińska.

Podczas przebudowy ulicy Grunwaldzkiej torowisko to było mocno wyeksploatowane. Ostatni raz remont przejazdu na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Hetmańskiej były przeprowadzony w 1999 roku. Torowisko to wymaga naprawy - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Natomiast tory na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Wyspiańskiego nie były wymieniane od 1992 r. W jeszcze gorszym stanie jest torowisko na ul. Przybyszewskiego, na skrzyżowaniu z Marcelińską. Ostatni remont miał miejsce w tym miejscu 27 lat temu.

Remont torów w ciągu ulicy Reymonta i Przybyszewskiego ma zakończyć się 12 lipca.

Nieco wcześniej, bo już 11 czerwca ekipy MPK rozpoczną wymianę szyn, podlewu, betonu i asfaltu na przejeździe na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Oznacza to, że aż do 18 czerwca swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 1, 7 i 11. Nie będzie również przejazdu ulicą Dmowskiego.

MPK planuje remonty torowisk nie tylko na Łazarzu. Na początku kwietnia wymienione zostały zwrotnice na rondzie Rataje. W czwartek rozpocznie się z kolei remont torowiska na rondzie Starołęka i na przejeździe na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kruczej. Na siedem dni "siódemka" zostanie skierowana na Starołękę, tramwaje linii 12 pojadą na Zawady, a "13" będzie zawracać na Kórnickiej i Śródce, o czym więcej w artykule: "Siódemka" znów nie będzie dojeżdżać na dolny taras Rataj.

Mamy w Poznaniu 150 km torowisk. Żeby nie dopuścić do ich degradacji powinniśmy remontować 7,5 km toru pojedynczego rocznie. Tymczasem stać nas od wielu lat tylko na wyremontowanie 2-3 km torów. Ponieważ środków na remonty dotkliwie brakuje, dlatego tegoroczny plan naprawy torowisk dotyczy tylko tych odcinków torowisk, gdzie jest to absolutnie konieczne. Żeby nie utrudniać i tak ciężkiego układu komunikacyjnego w mieście, remonty będziemy prowadzić w taki sposób, by nie powodować dodatkowych utrudnień. To oznacza, że będziemy pracować na 3 zmiany, przez 7 dni w tygodniu. Ale oznacza to również, że będziemy korzystać ze zmian w organizacji ruchu spowodowanych innym toczącym się remontem. Ponieważ prowadzący je inwestorzy mogą wprowadzić w swoim kalendarzu korekty, to terminy naszych prac też zostaną wówczas zmienione. Z góry przepraszamy za utrudnienia i wszelkie niedogodności, z którymi będą się wiązać planowane remonty - podsumowuje Iwona Gajdzińska z MPK.

Od 1 do 17 maja prowadzony będzie remont torowiska i sieci trakcyjnej na pętli Piątkowska. Oznacza to, że zmieni się trasa "jedenastki". Natomiast od 3 do 10 czerwca na Miłostowo nie dojadą tramwaje linii nr 6 i 8. W tym roku MPK przeprowadzi jeszcze remont szyn na ul. Starołęckiej, Matyi i Strzeleckiej. O wszelkich zmianach i utrudnieniach będzie informować Państwa na bieżąco.


Komentarze (2)

23-04-2014 10:28:08
Janek
Kaśka nie stękaj - kup se samochód
23-04-2014 08:26:52
kaśka
Nie mogliby w tym samym czasie wyremontowac Hetmańskiej i Reymonta? Mam co chwilę nastawiać się na zmianę trasy 7?
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: