Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Labladory, husky, owczarki i inne psie piękności - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Labladory, husky, owczarki i inne psie piękności
10-11-2008 00:48   Janusz Ludwiczak
W weekend na MTP prawie 4000 psów 240 ras prezentowało się na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych zorganizowanej z okazji 70-lecia Związku Kynologicznego w Polsce.

3917 psów 240 ras z całego świata, m.in. z Belgii, Chorwacji, Węgier, Wenezueli, Australii i Kanady było można oglądać w sobotę i niedziele w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych towarzyszącej 70-leciu Związku Kynologicznego w Polsce.

Na wystawie zobaczyć można było labladory, których było najwięcej, bo aż 130, oraz husky, owczarki i inne psy pasterskie, teriery, szpice, retrievery, boksery, buldogi, jamniki, owczarki niemieckie, charty, mastify i wiele, wiele innych psów rasowych.

Wybrano także najpiękniejsze psy, szczenięta i juniory. Czworonogi zostały nagrodzone medalami, pucharami i certyfikatami.

Na wystawie odbywały się też pokazy, nie tylko najpiękniejszych i najładniejszych czworonogów, ale i psów ratowniczych oraz przewodników niewidomych.

Pierwsza tego typu impreza odbyła się w Poznaniu na początku lat 60. Wówczas pojawiło się na niej 480 psów. Największymi psimi targami była Światowa Wystawa Psów Rasowych w 2006 roku, na której pojawiło się aż 21 tysięcy psów. Wystawa psów rasowych odbywa się co roku w połowie listopada.

Za dwa tygodnie czeka coś dla miłośników kotów. W dniach od 22 do 23 listopada także na MTP odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych.


Fot: Janusz Ludwiczak / archiwum

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: