Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwald: "Piećdziesiątka" pojedzie na os. Kopernika? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwald: "Piećdziesiątka" pojedzie na os. Kopernika?
19-04-2014 08:14   Janusz Ludwiczak
Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił propozycję zmian tras autobusów linii nr 50 i 69. "Piećdziesiątka" zamiast przez Taczanowskiego miałaby jeździć Grunwaldzką, Jawornicką na os. Kopernika. Natomiast trasa linii nr 69 ma zostać poprowadzona przez al. Niepodległości zamiast Roosevelta i Pułaskiego.

Według koncepcji ZTM "piećdziesiątka" miałaby umożliwić dojazd os. Kopernika z trasą tramwajową w ciągu ul. Grunwaldzkiej oraz bezpośrednie połączenie z Górczynem i Ogrodami. Trasa linii nr 50 zamiast przez Bułgarską, Taczanowskiego i Ściegiennego zostałaby poprowadzona przez Bułgarską, Grunwaldzką, Jawornicką, Promienistą i Ściegiennego.

Natomiast autobusy linii nr 69 zamiast przez Pułaskiego i Roosevelta w oba kierunku miałyby jeździć przez al. Niepodległości.

ZTM obecnie czeka na opinie rad osiedli w sprawie proponowanych zmian.


Komentarze (1)

20-04-2014 00:29:28
Rada Grunwald Południe
Rada osiedla Grunwald Południe pozytywnie rozpatrzyła proponowane zmiany dla naszych mieszkańców. Braliśmy pod uwagę czy zmiany które zaproponował ZTM będą wpływały pozytywnie ,na obsługę mieszkańców naszego osiedla.Linia 50 która zmieni trasę pojedzie tyłem osiedla Kopernika,zwiększając liczbę przestanków,jednocześnie omijając tylko jeden na ul Junackiej.Linia 50 zwiększy zatem swoją mobilność,a jednocześnie na odcinku omijanym (po którym jeździ również 63) będzie można podjechać linią która pokrywa się mw. czasowo z linią 63.Zmiana naszym zdaniem będzie obsługiwała większą ilość mieszkańców os Kopernika i również Junikowa .Tomasz Stachowiak Rada-Zarząd Osiedla Grunwald Południe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: