Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowcy na Głogowskiej, nie skręcimy już w lewo!! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowcy na Głogowskiej, nie skręcimy już w lewo!!
07-11-2008 01:28   Janusz Ludwiczak
Niektórzy kierowcy chyba nie znają kodeksu ruchu drogowego. W październiku na ulicy Głogowskiej pojawiła się nowa organizacja ruchu – nakaz jazdy prosto. Mimo to spora liczba kierowców łamie przepisy drogowe i jadąc z Centrum skręca na skrzyżowaniu Głogowskiej i Niegolewskich w lewo, powodując tym samym zagrożenie dla ruchu. Kierujący blokują ruch tramwajom i narażają się na stłuczkę z samochodami jadącymi z przeciwnego kierunku.

W październiku oddano wyremontowaną ulicę Głogowską, na odcinku od ulicy Niegolewskich do numeru 95. Równocześnie zmieniła się organizacja ruchu. Mimo to spora liczba kierowców jeździ nadal "na pamięć", łamiąc tym samym kodeks ruchu drogowego i powodując zagrożenie dla ruchu.

Równocześnie z oddaniem wyremontowanej Głogowskiej powstały sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ze Sczanieckiej, Rynkiem Łazarskim i Niegolewskich, a także zmieniła się organizacja ruchu. Jadąc od strony Centrum nie można skręcić na skrzyżowaniu Głogowskiej i Niegolewskich ani w prawo (ponieważ ulica Niegolewskich jest jednokierunkowa) ani tym bardziej w lewo. Kierowcy chcący dostać się w stronę Rynku Łazarskiego powinni po prostu objechać skrzyżowanie np. ulicą Głogowską, Sczanieckiej, Kasprzaka i Niegolewskich. Mimo to sporo kierowców nadal albo z przyzwyczajenia, albo z nieuwagi łamie przepisy drogowe stwarzając tym samym zagrożenie dla ruchu.

Kierowcy nie tylko łamią przepisy, ale blokują ruch tramwajom i narażają się na stłuczkę z samochodami jadącymi w stronę Centrum. Na torowisku tramwajowym ustawiają się nawet rządki pojazdów chcących skręcić z ulicy Głogowskiej w Niegolewskich i Rynek Łazarski.

O nakazie jazdy prosto informują przed skrzyżowaniem poziome znaki namalowane na jezdni oraz znaki pionowe umieszczone na sygnalizatorach świetlnych. Nowa organizacja ruchu ma przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo oraz uniknąć kolizji aut z tramwajami.

Podobne sytuacje zdarzają się też na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Potockiej. Kierowcy powinni więc zwracać uwagę na oznakowanie. Może pomogą też im nasze wskazówki i załączone mapki:

  • Skrzyżowanie Głogowska/Niegolewskich. Nakaz jazdy prosto. W stronę Rynku Łazarskiego można dostać się ulicami: Głogowska > skręt w prawo w Szczanieckiej > skręt w prawo w Kasprzaka > skręt w prawo w Niegolewskich > i dalej prosto ul.Niegolewskich przecinając ulicę Głogowską do celu.
  • Skrzyżowanie Głogowska/Potworowskiego. Nakaz jazdy prosto. W stronę ulicy Potockiej można dostać się ulicami: Głogowska > skręt w prawo w Chociszewskiego > skręt w prawo w Kasprzaka > skręt w prawo w Potworowskiego > i dalej prosto ul.Potworowskiego przecinając ulicę Głogowską jedziemy dalej ulicą Potockiej.


R E K L A M A

Komentarze (3)

22-11-2008 22:56:35
lorak
Prawie dwa lata jak istnieje znak nakazu jazdy na wprost przy skrzyżowaniu Góogowskiej z Klaudyny Potockiej i dalej kierowcy nawet zawodowi taksówkarze łamią przepisy. Moim zdaniem robią to celowo. Tylko zdecydowana kontrola policji może zmienić tę sytuację.
14-11-2008 13:17:58
max
Widzę, że "Głos" chwycił Wasz temat: http://www.poznan.naszemiasto.pl/wydarzenia/922370.html http://www.epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=11448
09-11-2008 12:59:52
madzia
Powinno tam się postawić policjanta. A czy na Głogowskiej nie ma monitoringu?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: