Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Siódemka" znów nie będzie dojeżdżać na dolny taras Rataj - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Siódemka" znów nie będzie dojeżdżać na dolny taras Rataj
22-04-2014 00:46   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy dwa tygodnie temu 24 kwietnia rozpocznie się remont torowiska na rondzie Starołęka. "Siódemka" zostanie skierowana na Starołękę, tramwaje linii 12 pojadą na Zawady, a "13" wraz z "4" będą zawracać na Kórnickiej.

W nocy z 23 na 24 kwietnia rozpocznie się remont zwrotnic po północnej stronie ronda Starołęka. Oznacza to, że swoje trasy na siedem dni zmienią tramwaje linii nr 3, 4, 7, 12 i 13.

Na rondzie Starołęka remontowany będzie węzeł rozjazdowy. Wymieniać będziemy szyny, podlew, beton i kostkę brukową. Dodatkowo wyremontujemy przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kruczej - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Od 24 do 30 kwietnia tramwaje linii nr 4, 7, 12 i 13 nie będą jeździć ulicą Zamenhofa. "Siódemka" pojedzie objazdem przez Reymonta, Hetmańską na Starołękę, natomiast tramwaje linii nr 12 będą kierowane na Zawady. Natomiast "czwórka" i "trzynastka" zostaną skrócone do Kórnickiej. Linia nr 4 powróci na Połabską przez Most Rocha. Podobne "kółko" przez Jana Pawła II, Most Rocha, Marcinkowskiego i Pl. Wolności zatoczy "trójka". Natomiast linia nr 13 będzie kursować przez Śródkę i Plac Wielkopolski. Ponadto "piątka" będzie wydłużona do Starołęki.

Pomiędzy rondem Rataje a rondem Starołęka mają kursować autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T4, które na przystanki będą podjeżdżać w dni robocze co 5-8 minut, a w soboty i święta co 7-10 minut. Ponadto autobusy linii nocnej nr 238 nie będą dojeżdżać do Franowa, lecz tylko do os. Orła Białego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: