Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach powstanie muzeum - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach powstanie muzeum
16-04-2014 08:44   Janusz Ludwiczak
W szklanym budynku Holu Wschodniego, znajdującym się naprzeciwko Mostu Dworcowego za dwa lata otwarte zostanie muzeum Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi posiadają w swoim archiwum ogromne ilości zdjęć, plakatów, a nawet filmów od lat 20. XX wieku do czasów współczesnych. W końcu historia MTP znajdzie swoje miejsce w muzeum, które ma powstać w Holu Wschodnim w ciągu dwóch lat.

Do tej inwestycji przystąpimy w przyszłym roku, zakończenie inwestycji przewidujemy na początku 2016 roku. Hol Wschodni zawiera przestrzeń, którą wszyscy znamy na poziomie ulicy, czyli wejście na tereny targowe. Są tam sale wykładowe, które znajdują się na poziomie 2. Są również zabudowane dwa poziomy, każdy po 500 metrów kwadratowych i tam właśnie będzie to muzeum. Jesteśmy w fazie projektu. Zwrócimy się do fachowców z zakresu muzealnictwa. Naszym wzorem jest Muzeum Chopina w Warszawie - powiedział Przemysław Trawa, wiceprezes Targów.

Nasze archiwum jest ogromne. Materiały są bardzo różnorodne, od negatywów, fotografii po przez filmy na różnego rodzaju szerokościach taśm. Mamy także plakaty, katalogi, druki ulotne, mamy ogromny zbiór medali, pucharów, dyplomów, wszystkiego co jest związane z wystawiennictwem. O takim muzeum marzę od paru lat. To muzeum ma wszelkie podstawy by być jednym z ciekawszych w Poznaniu. Mamy bardzo dużo materiałów audio-wideo, co pozwoliłoby stworzyć nowoczesne muzeum, opierające się nie tylko na gablotach i obrazach. W każdej chwili moglibyśmy wysłuchać np. przemówienia dyrektora Askanasa z 1956 r. - wskazuje Tomasz Mikszo z Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: