Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza wysiewano kapustę i brokuły.W Ogrodzie Łazarz będzie kino, grill i święto placka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza wysiewano kapustę i brokuły.W Ogrodzie Łazarz będzie kino, grill i święto placka
14-04-2014 01:48   Janusz Ludwiczak
Tetrisową układankę z warzyw stworzono w sobotnie popołudnie przed pływalnią letnią w Parku Kasprowicza. Również w sobotę w "Ogrodzie Łazarz" odbyły się warsztaty przyszłościowe, w trakcie których zastanawiano się jak ma wyglądać zielony skwer pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41. Być może już wkrótce będą wyświetlane tutaj filmy "pod chmurką", a także zorganizowany zostanie piknik przy grillu i festiwal placków.

Kapustę, brokuły, pomidory, paprykę, por, seler i inne warzywa wysiewano w sobotnie popołudnie przed wejściem na pływalnię letnią w Parku Kasprowicza. Kolektyw Kąpielisko zorganizował dla mieszkańców akcję wysiewania roślin pod ogród społeczny. Warzywa zostały w formie tetrisowej układanki - doniczki zostały ułożone w kształcie klocków tej kultowej gry.

Po tym, jak przyczyniliśmy się do przywrócenia mieszkańcom kąpieliska, podejmujemy się kolejnego wyzwania, Kojarzycie miejsce na tyłach pływalni, które od lat zarośnięte dzikimi krzewami tonie w górach śmieci? Wspólnymi siłami z POSiR spróbujemy tę przestrzeń odzyskać dla Łazarza. Wymaga ona ogromu prac porządkowych, ale ma też ogromny potencjał. My, jako Kolektyw do zadań specjalnych ciężkiej pracy się nie boimy - wskazuje Daria Kaczorowska z Kolektywu Kąpielisko.

Również w sobotnie popołudnie w "Ogrodzie Łazarz" znajdującym się pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41 odbyły się warsztaty przyszłościowe, w trakcie których zastanawiano się jak ma wyglądać ten skwer. Pomysłów było wiele - wśród nich m.in. kino plenerowe, półka na książki, huśtawka na wierzbie, koncerty młodzieżowych zespołów alternatywnych, piknik z grilem, festiwal placków, warsztaty rzeźbiarskie, szycie robótek ręcznych a nawet nakręcenie teledysku.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: