Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Wojciech Wośkowiak pobiega w Parku Kasprowicza. Za 50 dni Łazarz będzie świętował - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radny Wojciech Wośkowiak pobiega w Parku Kasprowicza. Za 50 dni Łazarz będzie świętował
11-04-2014 07:51   Janusz Ludwiczak
Już za 50 dni rozpoczną się 25. jubileuszowe Dni Łazarza, najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu. Jednym z wydarzeń będzie "Bieg Łazarski". Swój udział zapowiedział już Wojciech Wośkowiak. Tegoroczne Dni Łazarza zbiegną się z pożegnaniem "Ósemki" i 25-leciem wolnej Polski.

To najstarsze i największe dzielnicowe święto organizowane jest od 1987 roku. 25. już, jubileuszowe Dni Łazarza odbędą się od 30 maja do 10 czerwca 2014.

Będą to jubileuszowe Dni Łazarza. Zapraszamy wszystkich do organizacji dzielnicowego i najstarszego święta. Zbiegnie się to niestety z pożegnaniem "Ósemki". Po raz dziewiąty na rozpoczęcie Dni Łazarza przejdzie Parada Łazarska, chcemy by przeszła całym łazarskim odcinkiem ulicy Głogowskiej, od Targów do VIII LO. Jedną z imprez będzie też nowe wydarzenie "Łazarski Mam Talent" - powiedział Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg", przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

Jednym z wydarzeń 25. jubileuszowych Dni Łazarza będzie Otwarty Bieg Łazarski, który odbędzie się 1 czerwca w Parku Kasprowicza. Być może w zawodach pojawi się jedna z najstarszych i najsłynniejszych poznańskich biegaczek, 75-letnia Maria Pańczak. Zawsze uśmiechnieta, w białym stroju z niebieską parasolką na plecach. Swój udział w biegu zapowiedział także Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i Radny Miasta Poznania.

Planuję przebiec 2.5 km w biegu łazarskim podczas Dni Łazarza - zapowiedział radny Wojciech Wośkowiak.

Dni Łazarza mają rozpocząć się w piątek, 30 maja 2014 r. o godz. 17:00 IX Paradą Łazarską, która tym razem ma wyruszyć z Międzynarodowych Targów Poznańskich i przejść całym łazarskim odcinkiem ulicy Głogowskiej aż do VIII LO, gdzie w auli szkoły odbędzie się część artystyczna. Wcześniej na boisku Zespołu Szkół Muzycznych ma zostać utworzony napis z ludzi.

Na sobotę, 31 maja zaplanowano obchody 40-lecia Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, grę miejską na Rynku Łazrskim oraz koncert charytatywny "Mój Niechciany Gość - RAK" w Muszli Koncertowej, w Parku Wilsona.

Dzień później w Parku Kasprowicza rozegrany zostanie Otwarty Bieg Łazarski "Arena". 3 czerwca odbędzie się Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych, a następnego dnia "Łazarski Mam Talent!".

Nie zabraknie również turnieju wiedzy o dzielnicy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów "Łazarski Ombinus" czy Festynu Łazarskiego w Parku Wilsona.

Komitet Organizacyjny 25. jubileuszowych Dni Łazarza zaprasza chętnych do włączenia się do współpracy: tel. 61 647 42 88, e-mail: klubkrag@gmail.com


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: