Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Wojciech Wośkowiak pobiega w Parku Kasprowicza. Za 50 dni Łazarz będzie świętował - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radny Wojciech Wośkowiak pobiega w Parku Kasprowicza. Za 50 dni Łazarz będzie świętował
11-04-2014 07:51   Janusz Ludwiczak
Już za 50 dni rozpoczną się 25. jubileuszowe Dni Łazarza, najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu. Jednym z wydarzeń będzie "Bieg Łazarski". Swój udział zapowiedział już Wojciech Wośkowiak. Tegoroczne Dni Łazarza zbiegną się z pożegnaniem "Ósemki" i 25-leciem wolnej Polski.

To najstarsze i największe dzielnicowe święto organizowane jest od 1987 roku. 25. już, jubileuszowe Dni Łazarza odbędą się od 30 maja do 10 czerwca 2014.

Będą to jubileuszowe Dni Łazarza. Zapraszamy wszystkich do organizacji dzielnicowego i najstarszego święta. Zbiegnie się to niestety z pożegnaniem "Ósemki". Po raz dziewiąty na rozpoczęcie Dni Łazarza przejdzie Parada Łazarska, chcemy by przeszła całym łazarskim odcinkiem ulicy Głogowskiej, od Targów do VIII LO. Jedną z imprez będzie też nowe wydarzenie "Łazarski Mam Talent" - powiedział Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg", przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

Jednym z wydarzeń 25. jubileuszowych Dni Łazarza będzie Otwarty Bieg Łazarski, który odbędzie się 1 czerwca w Parku Kasprowicza. Być może w zawodach pojawi się jedna z najstarszych i najsłynniejszych poznańskich biegaczek, 75-letnia Maria Pańczak. Zawsze uśmiechnieta, w białym stroju z niebieską parasolką na plecach. Swój udział w biegu zapowiedział także Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i Radny Miasta Poznania.

Planuję przebiec 2.5 km w biegu łazarskim podczas Dni Łazarza - zapowiedział radny Wojciech Wośkowiak.

Dni Łazarza mają rozpocząć się w piątek, 30 maja 2014 r. o godz. 17:00 IX Paradą Łazarską, która tym razem ma wyruszyć z Międzynarodowych Targów Poznańskich i przejść całym łazarskim odcinkiem ulicy Głogowskiej aż do VIII LO, gdzie w auli szkoły odbędzie się część artystyczna. Wcześniej na boisku Zespołu Szkół Muzycznych ma zostać utworzony napis z ludzi.

Na sobotę, 31 maja zaplanowano obchody 40-lecia Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, grę miejską na Rynku Łazrskim oraz koncert charytatywny "Mój Niechciany Gość - RAK" w Muszli Koncertowej, w Parku Wilsona.

Dzień później w Parku Kasprowicza rozegrany zostanie Otwarty Bieg Łazarski "Arena". 3 czerwca odbędzie się Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych, a następnego dnia "Łazarski Mam Talent!".

Nie zabraknie również turnieju wiedzy o dzielnicy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów "Łazarski Ombinus" czy Festynu Łazarskiego w Parku Wilsona.

Komitet Organizacyjny 25. jubileuszowych Dni Łazarza zaprasza chętnych do włączenia się do współpracy: tel. 61 647 42 88, e-mail: klubkrag@gmail.com


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: