Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można przejść przez ulicę Głogowską od zajezdni do Winklera? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można przejść przez ulicę Głogowską od zajezdni do Winklera?
11-04-2014 07:27   Janusz Ludwiczak
By przejść na drugą stronę ulicy Głogowskiej w rejonie Winklera trzeba pokonać dystans 350 metrów. Rada Osiedla Św. Łazarz postulowała w ZDM, by powstało przejście dla pieszych, na wysokości zajezdni tramwajowej. Takie przejście funkcjonowało podczas przebudowy wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Okazuje się, że problem z przejściem na drugą stronę ulicy Głogowskiej mieli również sami Radni Miasta Poznania.

Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszają, że są problemy z przekroczeniem ulicy Głogowskiej na odcinku między Hetmańskiej, a Palacza. Jest to długi odcinek. W czasie remontu wiaduktu Kosynierów Górczyńskich funkcjonowało takie przejście, które doskonale się sprawdziło. Zgłaszaliśmy Zarządowi Dróg Miejskich, by takie przejście powstało - tłumaczy Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Okazuje się, że problem z przejściem przez ulicę Głogowską na 350-metrowym odcinku między Hetmańską a Palacza mieli również poznańscy radni.

Podczas wizji lokalnej na ulicy Głogowskiej mieliśmy problem, by przejść na drugą stronę ulicy. Musieliśmy iść po prostu zwyczajnie na "szagę". Tak nie powinno być, że na 350-metrowym odcinku nie ma przejścia dla pieszych, zwłaszcza, że przejście to funkcjonowało w trakcie remontu wiaduktu Górczyńskiego - powiedział Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Według Zarządu Dróg Miejskich, by przejście dla pieszych przez ulicę Głogowską od zajezdni do Winklera mogło powstać będzie trzeba na krótkim odcinku zwężyć do jednego pasa, by mogła powstać wysepka dla pieszych.

Sprawa przejścia na ul. Winklera była analizowana na komisji bezpieczeństwa przy ZDM z udziałem policji i straży miejskiej. Zaopiniowano to negatywnie. Przejście to byłoby przez dwa pasy ruchu i dwa torowiska- przekonuje Eugeniusz Bayer, naczelnik Wydziału Zarządzania Ruchem ZDM.

Przejścia znajdują się przy każdej krzyżówce, wyposażone są w sygnalizacje. Nie można wybudować przejścia bez świateł. Staraliśmy się zorganizować priorytet dla tramwajów, które zatrzymują się w zasadzie tylko na przystankach. Z naszych obserwacji wynika, że ludzie nie przechodzą na drugą stronę ulicy, tylko idą do najbliższego przystanku - dodaje Eugeniusz Bayer z Zarządu Dróg Miejskich.

Kolejny problem dotyczy braku przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Podczas przebudowy "krzyżówki" w 2006 r. nie utworzono "pasów" po południowej stronie (od strony Górczyna). Piesi, którzy chcą dostać się np. z przystanku autobusu linii nr 79 w kierunku Dębca na os. Hetmańskie lub przesiąść się na "jedynkę", "siódemkę" lub "jedenastkę", albo też doładować sieciówkę w punkcie ZTM przy ul. Głogowskiej 133 (przy zajezdni) muszą skorzystać aż z trzech przejść dla pieszych i pokonać dodatkowo dystans ponad 150 metrów, a także tracić minuty w oczekiwaniu na zielone światło.


R E K L A M A

Przejście przez ul. Głogowską na wysokości Winklera funkcjonowało podczas przebudowy wiaduktu Kosynierów Górczyńskich na przełomie 2007 i 2008 roku oraz przez rok - od sierpnia 2012 do sierpnia 2013
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Jest szansa na bezpośredni dojazd z Głogowskiej na Poznań Główny i Półwiejską

ZOBACZ TAKŻE: Tramwaje kursują tylko na 200 m odcinku Głogowskiej. Przy zajezdni powstało przejście dla pieszych

ZOBACZ TAKŻE: Co dalej z Głogowską?

Komentarze (9)

25-04-2014 13:18:19
krscp
@Bez Narzekania: W tym wypadku ZDM nie wyobraża sobie, że pieszy będzie mógł przejść dwujezdniową ulicę z torowiskiem na raz, więc niedasie. Trzeba przyciskiem łaskawie poprosić kierowców o przejście jednej jezdni, po czym łaskawie poprosić kierowców jadących z drugiej strony o przejście "ich" jezdni, gdyż pierwsza prośba kierowana była jedynie do tych pierwszych z lewej strony. A tak, na raz, nie będzie można okazać szacunku jadącym z obu stron. A i nie zapominajmy, że ZTM w postaci nadjeżdżającego tramwaju też ma swoją dumę i ich też by się przydało poprosić. Ja nie widzę innego uzasadnienia do przyciskania 3 przycisków na jednym przejściu niż przytoczone.
23-04-2014 15:50:28
Bez Narzekania
To przejście nie ma znaczenia dla samochodów bo to jest i tak skrzyżowanie!! cO OZNACZA ŻE JAK JEST CZERWONE TO CZERWON E I SAMOCHODY I TAK STOJĄ A JAK ZIELONE TO JADĄ I NIKT NIKOMU NIE PRZESZKADZA...!! A po co wysepka? i zwężenie?... nie można przejść bez wysepki wydłużając czas na przejście? Przecież i tak Hetmańską jak jadą samochody to z 3-4 minuty.. to chyba każdy przejdzie... Proponuje też zamiast głupich przycisków na skrzyżowaniach zrobić wyświetlacz sekund do przejścia czy przjechania..!!!
12-04-2014 08:07:03
lmieszkancy
brak przejścia przy Winklera jest karygodny, z Osiedla Hetmańskiego do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, dwoch przedszkoli, żłobka uczęszcza bardzo dużo dzieci z naszego osiedla, strach patrzeć jak starsze dzieciaki przebiegają przy Winklera patrząc czy gdzieś nie czycha policja., czy dopiero jakiś nieszczęście pozwoli na zrobienie w tym miejscy pasów,
11-04-2014 14:07:53
pieszy
... dla Waszego bezpieczeństwa i wygody zlikwidujemy chodniki i ruch pieszych, a w to miejsce zrobimy jezdnie dla samochodów i więcej miejsc do parkowania, kilka wiaduktów i estakad i oczywiście trzecią ramę komunikacyjną ... Kiedy wreszcie obłąkani trafią tam gdzie ich miejsce?
11-04-2014 13:33:43
grucha
Zróbmy najlepiej przejścia i światła co 50m. Porażka.
11-04-2014 10:10:34
motorniczy
kolejne swiatlo w kierunku Gorczyna jak dolaza czas do przejazdu jestem na tak to co sie dzieje od Palacza do Gorczyna ostatnio masakra
11-04-2014 09:50:23
krscp
Jak zwykle duet Bayer-Klimczewski torpeduje rozwiązanie, które choć trochę może uprzykrzyć płynną przyjemną jazdę kierowcom, za to ułatwić życie mieszkańcom. I jak zwykle Bayer odwraca kota ogonem, że to niby ze względu na bezpieczeństwo pieszych. Obłuda leje się szerokim strumieniem, co słusznie zauważyła kaśka. Są trzy inne przejścia i to na bardziej ruchliwych odcinkach Głogowskiej, ale tu być nie może."Obserwacje" ZDM... żenada. Czy naprawdę ktokolwiek wierzy, że obserwacje ZDM-u zawsze prowadzą do wniosków wygodnych ZDM-owi? Ten człowiek to wrzód na tkance miasta Poznania.
11-04-2014 09:24:20
czarek
racja. U nas nie ma tradycji przechodzenia na drugą stronę ulic generalnie.
11-04-2014 08:36:57
kaśka
Wtedy mogło być przejście, a teraz nie może? Wysepka?? Jakoś na przejściu przy Śniadeckich, Stablewskiego, Potworowskiego nie ma wysepek. No, ale nie lepiej od razu wybudować przejście podziemne jak na Matyi????
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: