Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań Główny jak Stary Browar? W starym dworcu powstanie hotel, biura i strefa obsługi pasażerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań Główny jak Stary Browar? W starym dworcu powstanie hotel, biura i strefa obsługi pasażerów
10-04-2014 13:32   Janusz Ludwiczak
Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich zaprezentowała wizualizacje zmodernizowanego starego budynku Dworca Głównego. Nowoczesność została połączona z historią. Zachowana została frontowa ściana budynku, a na placu przed dworcem zaprojektowano minipark - pojawiają się drzewa, fontanna i ławki. Tymczasem PKP najpóźniej do końca czerwca podpiszę umową inwestycyjną dotyczącą terenu starego dworca Poznań Główny. W ramach inwestycji przewidywana jest budowa hotelu, biur oraz przestrzeni związanej z obsługą pasażera.

Według architektów Ewy i Stanisława Sipińskich nowoczesność została połączona z historią. W miejscu parkingu przed dworcem podobnie jak stało się to przy Wrocław Główny pojawiają się drzewa, krzewy, ławki i fontanna.

Projekt przewiduje zachowanie frontowej ściany dworca i odsłonięcie zabytkowych cegieł. Nad starym budynkiem unosiłyby się przeszklone biurowce. W holu starego dworca zaplanowano ogólnodostępną przestrzeń z ruchomymi schodami.

Póki co są to tylko wizualizacje. Do czerwca PKP podpiszę umowę inwestycyjną dotyczącą starego dworca.

Postępowanie w sprawie podpisania umowy inwestycyjnej dotyczącej terenu starego dworca Poznań Główny powinno zakończyć się w drugim kwartale 2014r. W ramach inwestycji przewidywana jest budowa hotelu ,biur oraz przestrzeni związanej z obsługą pasażera . Przejście podziemne po stronie zachodniej zostanie wyremontowane i będzie dalej funkcjonowało - wyjaśnia Paulina Jankowska z Biura Prasowego PKP S.A.


Komentarze (5)

10-04-2014 21:55:31
gosc
@John - dokładnie, w śródmieściu - czyli okolice Starego Rynku, św. Marcin etc. a nie Hetmańskiej. Poza tym nie zapominaj że jakoś trzeba dojechać do MTP oraz na autostradę - aktualnie można Głogowską.
10-04-2014 20:34:25
Miron
Nie można było od razu zrewitalizować dworca, który jest w swojej pierwotnej postaci estetycznym, a na pewno bardzo funkcjonalnym budynkiem? Po co nam ten drugi dworzec, który, pomijając kwestię wyglądu, kłóci się z wszelką funkcjonalnością?
10-04-2014 16:26:23
jatoja
Brak tylko ogrodowych krasnoludków. Kiedy ten "Poznań" wytrzeźwieje? Niech się ten matrix obłąkańców wreszcie skończy bo nie wyrobię!!!
10-04-2014 14:27:10
Ali
Byłoby super!
10-04-2014 13:53:41
sara
Mi się podoba :)!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: