Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mariusz Wiśniewski nie będzie kandydatem na prezydenta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mariusz Wiśniewski nie będzie kandydatem na prezydenta Poznania
09-04-2014 13:57   Janusz Ludwiczak
Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania miał być kandydatem PO na prezydenta Poznania. Platforma wystawi jednak innego kandydata.

Nigdy nie powiedziałem, że będę kandydować na prezydenta Poznania w 2014 r. Były to zazwyczaj spekulacje mediów, do których się odnosiłem, bądź sugestie osób mi życzliwych, doceniających moją aktywność i to co robię jako radny. Poza tym decyzję w tej sprawie podejmują władze PO. Jestem jeszcze wciąż młodym człowiekiem, choć już doświadczonym. Od 8 lat pracuję m.in. w Radzie Miasta. Wybory prezydenckie to bój, a nie zabawa - powiedział Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Będę gotowy na start w wyborach w 2018 r., jeśli będę miał zielone światło. Wtedy będę miał również 40 lat, więc będzie to też odpowiedni wiek, szczególnie dla tych mieszkańców, którzy postrzegają mnie jako osobę zbyt młodą. To będzie odpowiedni moment i czas, by się przygotować przez te całe cztery lata, mocno działając na pewno w Radzie Miasta, z jasnym i czytelnym przekazem dla mieszkańców. Trzeba działać do przodu, mądrze, i trzeba być dobrze przygotowanym. Nie wystarczy wystartować, dla samego startu, lecz po to by wygrać i realizować dobre sprawy dla naszego miasta - dodaje radny Mariusz Wiśniewski.

Platforma Obywatelska wciąż nie wie, jakiego kandydata wystawić na prezydenta Poznania. Wśród nazwisk padały takie osoby jak Waldy Dzikowski, Grzegorz Ganowicz, Filip Kaczmarek i Mariusz Wiśniewski. Dwaj ostatni stanowczo zrezygnowali w ubieganiu się o fotel gospodarza naszego miasta.

Mariusz Wiśniewski ma 35 lat. Jest przewodniczącym Komisji Rewitalizacji oraz wiceprzewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Ukończył studia magisterskie na kierunku politologia UAM, a także studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jest jednym z pomysłodawców i twórców reformy rad osiedli. To dzięki niemy poprawia się estetyka w mieście, a na Św. Marcinie pojawiły się np. ławki.

Mariusz Wiśniewski miałby spore szanse, by zostać prezydentem Poznania. Przez dwa tygodnie, od 1 do 14 grudnia 2013 pytaliśmy Państwa w naszej sondzie: Kto byłby dobrym prezydentem Poznania. Najwięcej głosujących - 25,4% chciałoby, by w przyszłym roku gospodarzem miasta został Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania. Na obecnego prezydenta, Ryszarda Grobelnego zagłosowałoby 18,4% naszych Czyteników:


R E K L A M A

Komentarze (2)

10-04-2014 12:27:41
JS
Grobelny wygrywa, bo jest jedynym wyrazistym kandydatem. W Poznaniu brakuje osoby z wizją, która pociągnęłaby za sobą ludzi. Nasz "elity" to bezbarwny Ganowicz - pionek PO i pisowy Dziuba - urzędas w najgorszym wydaniu wykonujący bez mrugnięcia okiem najgłupsze pomysły nadprezesa. Oprócz nich wiecznie skłócone środowisko pseudospołeczników - nierobów.
09-04-2014 22:48:14
kaśka
No super, niech PO wystawi znów Ganowicza, Grobelny ma murowaną wygraną. Ale cóż będziemy mieli przez 20 lat takiego samego prezydenta. POZnan* - miasto hau hau...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: