Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczyli się pobierać krew i szyć rany na świńskich nóżkach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczyli się pobierać krew i szyć rany na świńskich nóżkach
09-04-2014 13:38   Janusz Ludwiczak
Jak produkuje się leki? Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu? Jak pobrać krew? Jak zaszyć ranę? Tego można było nie tylko się dowiedzieć, ale również nauczyć w ramach XVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

We wtorek w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego odbył się XVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki.

W holu budynku chętni mogli zobaczyć w jaki sposób produkuje się kapsułki leków. Natomiast policjanci udzielali informacji dotyczących uzależnień.

Zorganizowaliśmy spotkanie z młodzieżą, w trakcie którego informowaliśmy o uzależnieniach, jakie są ich skutki. Wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Za pomocą alkogogli można było również się przekonać jak wygląda jazda samochodem pod wpływem alkoholu - powiedział mł. asp. Szymon Witczak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Natomiast na stoisku Sanepidu można było zbadać sobie poziom glukozy i cukru, a także tkankę tłuszczową. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wspólnie z członami Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny Ifmsa-Poland badali również poziom tlenki węgla w wydychanym powietrzu.

W ramach festiwalu dla licealistów zorganizowano również kurs pomocy medycznej. Uczniowie mogli również nauczyć się pobierania krwi, do tego posłużyły specjalne fantomy. Natomiast licealiści z klas o profilu matematyczno-chemicznym wzięli udział w zajęciach z szycia chirurgicznego. Do tego celu użyto świńskie nóżki.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: