Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Szóstka" i "piętnastka" nie zostaną jednak wydłużone do Junikowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Szóstka" i "piętnastka" nie zostaną jednak wydłużone do Junikowa
08-04-2014 00:50   Janusz Ludwiczak
We wtorek rozpoczyna się remont torów na pętli Budziszyńska. Tramwaje linii nr 6 i 15 będą kursować bez zmian. Natomiast 24 kwietnia rozpocznie się remont torów na rondzie Starołęka. Wtedy na kilka dni swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 4, 7, 12 i 13.

Remont torowiska na pętli Budziszyńska prowadzony będzie przez 10 dni. Nie spowoduje on zmian w komunikacji miejskiej, choć pierwotnie tramwaje linii nr 6 i 15 na czas prowadzonych prac miały zostać wydłużone do Junikowa. Bimby będą korzystać bowiem z jednego "kółka" (toru).

Będziemy wymieniać podkłady, szyny i zastosujemy nowy tłuczeń. Prace potrwają 10 dni od 8 do 18 kwietnia. Na ten remont pasażerowie nie będą narzekać ponieważ nie spowoduje on żadnych utrudnień w ruchu tramwajów. Prace będą toczyły się również nocami. Poczynimy wszelkie starania, żeby te uciążliwości do minimum ograniczyć. Przepraszamy za wszelkie niedogodności - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Na pewno pasażerowie będą musieli liczyć się z utrudnieniami od 24 do 30 kwietnia, kiedy to prowadzony będzie remont torowiska na rondzie Starołęka.

Na rondzie Starołęka remontowany będzie węzeł rozjazdowy. Wymieniać będziemy szyny, podlew, beton i kostkę brukową. Dodatkowo wyremontujemy przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kruczej - wskazuje Iwona Gajdzińska z MPK.

Od 24 do 30 kwietnia tramwaje linii nr 4, 7, 12 i 13 nie będą jeździć ulicą Zamenhofa. "Siódemka" zamiast na Zawady będzie dojeżdżać przez Reymonta, Hetmańską na Starołękę. Tramwaje linii nr 12 będą kierowane na Zawady. Natomiast "czwórka" i "trzynastka" zostaną skrócone do Kórnickiej. Linia nr 4 powróci na Połabską przez Most Rocha, natomiast linia nr 13 będzie kursować przez Śródkę i Plac Wielkopolski. Pomiędzy rondem Rataje a rondem Starołęka mają kursować autobusy zastępcze "za tramwaj".

Spore utrudnienia czekają nas w wakacje. Na przełomie czerwca i lipca prowadzony będzie remont torowiska na ul. Reymonta i Przybyszewskiego, wraz z remontem przejazdu na skrzyżowaniach ulic Hetmańska/Reymonta/Grochowska/Arciszewskiego, Reymonta/Wyspiańskiego oraz Przybyszewskiego/Marcelińska. Utrudnienia potrwają nawet miesiąc, a to oznacza zmiany w kursowaniu tramwajów linii nr 1 i 7.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: