Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Andrzej Byrt będzie znów prezesem Targów? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Andrzej Byrt będzie znów prezesem Targów?
07-04-2014 12:58   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w samo południe otwarto koperty, w których były nazwiska kandydatów na nowego prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród kandydatów są m.in.: Bogusław Zalewski, który był już szefem Targów w latach 1996-2007 oraz obecni wiceprezesi: Przemysław Trawa i Tomasz Kobierski. Nieoczekiwanie do konkursu stanął Andrzej Byrt, który miał być ambasadorem RP w Szwajcarii.

W czerwcu kończy się kadencja obecnego zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do środy kandydaci na prezesa MTP mogli nadsyłać swfoje zgłoszenia. Kandydaci na prezesa Targów powinni posiadać wykształcenie wyższe: zarządzanie, marketing, międzynarodowe stosunki gospodarcze bądź, wykształcenie wyższe prawnicze lub techniczne uzupełnione podyplomowymi studiami z zakresu ekonomii lub studiami MBA (studia Master of Business Administration, przeznaczone dla menedżerów wysokiego szczebla). Idealna osoba powinna mieć 3 lata pracy w przemyśle targowym, a także wykazać się realizacją projektów targowych dla minimum 300 wystawców z kraju i zagranicy. Mile widziana jest też znajomość więcej niż jednego języka obcego. Kandydaci, którzy urodzili się przed 1 sierpnia 1972 r. muszą również przedstawić oświadczenie lustracyjne.

W poniedziałek w samo południe nastąpiło otwarcie zgłoszeń i formalna ocenia kandydatów. Nowe władze MTP wybierze Rada Nadzorcza, w skład której wchodzi czterech przedstawicieli Skarbu Państwa, trzech przedstawicieli Miasta Poznań i dwóch przedstawicieli z grona pracowników Targów.

Nieoficjalnie wiadomo, że do konkursu stanęło 10 kandydatów. Wśród nich są obecni wiceprezesi: Przemysław Trawa i Tomasz Kobierski oraz Bogusław Zalewski, który był już prezesem MTP w latach 1996-2007, jednak na Targach pracował od 1972 r. Bogusław Zalewski musiał zrezygnować ze stanowiska po raporcie dotyczącym Wojskowych Służb Informacyjnych przygotowanych przez Antoniego Macierewicza.

Nieoczekiwanie do konkursu stanął Andrzej Byrt. Dotychczasowy prezes MTP miał być ambasadorem RP w Szwajcarii. Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała w grudniu sejmowa komisja spraw zagranicznych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: