Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Siódemka" powróci na dolny taras Rataj już w poniedziałek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Siódemka" powróci na dolny taras Rataj już w poniedziałek
04-04-2014 10:47   Janusz Ludwiczak
Dzień wcześniej zakończy się remont torowiska na rondzie Rataje. Na swoje trasy powrócą tramwaje linii nr 4, 6, 7, 13, 17 i 18. Jeden remont się zakończy, drugi się rozpocznie. Przez 10 dni ekipy MPK będą wymieniać szyny, podkłady i tłuczeń na pętli Budziszyńska. Tramwaje linii nr 6 i 15 mają zostać wydłużone do Junikowa.

Linie tramwajowe nr 4, 5, 6, 7, 13, 17 i 18 wrócą na swoje trasy w poniedziałek 7 kwietnia – dzień wcześniej niż planowano. Jest to związane z wcześniejszym zakończeniem prac przy remoncie rozjazdu na rondzie Rataje - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Od wtorku 1 kwietnia prowadzone są prace naprawcze przy zwrotnicy od strony ul. Kórnickiej. Spowodowało to wyłączenie z ruchu tramwajowego odcinka torowiska w ciągu ul. Jana Pawła II od ul. Kórnickiej do ronda Rataje.

Torowisko w rondzie Rataje remontowane było w całości w 1976 roku. Od tego czasu rozjazd od strony ul. Kórnickiej naprawiany był tylko we fragmentach. Przed 4 laty wymieniliśmy tam na przykład zwrotnice. Tymczasem przez to ruchliwe rondo w ciągu jednej tylko doby odbywają się 992 przejazdy tramwajowe. Przy takiej eksploatacji rozjazdy są już w bardzo kiepskim stanie - informuje Iwona Gajdzińska, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Do niedzieli włącznie "szóstka" będzie jeździć przez "Teatralkę" i Most Rocha, zaś tramwaje linii nr 7 będą kursować objazdem prowadzącym przez Żegrze, Chartowo i os. Lecha. Ponadto "trzynastka" zostanie skierowana przez Most Dworcowy i Królowej Jadwigi, zaś linia nr 5 będzie wydłużona do Starołęki. Natomiast tramwaje linii nr 13 z północnej części Łazarza pojadą na Starołękę po trasie "szóstki" - tzn. przez Roosevelta, Most Dworcowy, Matyi, Królowej Jadwigi, gdzie na Rondzie Rataje skręcą w Zamenhofa.

Gdy zakończy się remont na rondzie Starołęka rozpocznie się kolejny.

Po zakończeniu remontu na węźle rozjazdowym rondo Rataje przeniesiemy się na pętlę Budziszyńską. Będziemy wymieniać podkłady, szyny i zastosujemy nowy tłuczeń. Prace potrwają 10 dni - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Na czas prowadzonych prac tramwaje linii nr 6 i 15 mają być wydłużone do Junikowa.

Natomiast 24 kwietnia ma rozpocząć się remont torowiska na rondzie Starołęka. Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 4, 7, 12 i 13, które nie będą jeździć ulicą Zamenhofa. "Siódemka" pojedzie objazdem przez Reymonta, Hetmańską na Starołękę, natomiast tramwaje linii nr 12 będą kierowane na Zawady. Natomiast "czwórka" i "trzynastka" zostaną skrócone do Kórnickiej. Linia nr 4 powróci na Połabską przez Most Rocha, natomiast linia nr 13 będzie kursować przez Śródkę i Plac Wielkopolski. Pomiędzy rondem Rataje a rondem Starołęka mają kursować autobusy zastępcze "za tramwaj".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: