Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Potworny ścisk w "64" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Potworny ścisk w "64"
05-11-2008 14:07   Janusz Ludwiczak
1 listopada do autobusów linii nr 64 nie było można wsiąść. Pojazdy były nie tylko przepełnione, ale jeździły rzadko, co 20 minut. Czy MPK nie powinno pomyśleć o częstszym kursowaniu linii 64 lub skierowaniu autobusów przegubowych? Na cmentarzu górczyńskim leży wielu bliskich mieszkańców Jeżyc i Łazarza, którzy korzystają właśnie z "64".

We Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wielu mieszkańców Jeżyc i Łazarza odwiedziło groby swoich bliskich na Cmentarzu Górczyńskim. Jeżycjanie i Łazarzanie skorzystali więc z autobusów linii nr 64, aby dojechać z miejsca zamieszkania na cmentarz. Pojazdy były jednak strasznie przepełnione i niekiedy nie szło do nich wsiąść. Pasażerowie musieli więc czekać 20 minut na kolejny autobus lub dojechać innymi liniami.

MPK podobnie jak w latach ubiegłych nie pomyślało, aby zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów lub skierować na linię nr 64 pojazdy przegubowe. Autobusy przegubowe pojawiają się na "64" w dni robocze, dlaczego więc MPK nie mogło skierować 1 i 2 listopada dłuższych składów, do których zmieściłoby się więcej osób.

Co prawda linie nr 82 i 93 wzmocnione zostały dodatkowymi autobusami, to jednak właśnie autobusy "64" były najbardziej przepełnione.

Sprawę przekażemy MPK.


Komentarze (2)

09-11-2008 13:01:56
madzia
Na szczecie na gorczyn jechalam tramwajem i dalej pieszo. Jednak z tego co slysze od moich sasiadow co roku jest to samo.
06-11-2008 10:08:47
max
A po cholerę 93 jeździło co 10 minut? Akurat miałem okazję jechać tym autobusem z Ronda Jeziorańskiego do Górczyn Dworzec - nie był przepełniony i było trochę miejsc siedzących.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: