Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy przedszkolu na Limanowskiego wytną dwa drzewa, gdyż zagrażały bezpieczeństwu dzieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy przedszkolu na Limanowskiego wytną dwa drzewa, gdyż zagrażały bezpieczeństwu dzieci
02-04-2014 10:26   Janusz Ludwiczak
W środę wycięte zostaną dwa klony srebrzyste złote. Drzewa zagrażały bezpieczeństwu dzieci, ale także budynkowi Przedszkola nr 39 Leśne Ludki przy ul. Limanowskiego. Przy dużym wietrze drzewa mogły runąć. W miejscu wyciętych drzew posadzone zostaną nowe, będą to wiśnie.

Drzewa zostaną wycięte, gdyż są w złej kondycji zdrowotnej. Decyzję w tej sprawie podjął Wydział Ochrony Środowiska. W miejsce wyciętych drzew zgodnie zaleceniami zostaną posadzone trzy wiśnie piłkowane odmiany kanzan - wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego.

Przedszkole nr 39 ma również nieuregulowaną kwestie prawną związaną z drogą wjazdową. O czym pisaliśmy we wrześniu 2011 r. Więcej w artykule: Przedszkole "Leśne Ludki" zostanie odcięte od świata?.

Sprawą obecnie zajmują się urzędnicy z Wydziału Gospodarki Nieruchomości. Biegły sądowy dwukrotnie przeprowadził oględziny.

Problem pojawił się również podczas prac związanych z wycinką drzew. Ciężki sprzęt miał problem z wjazdem od strony ul. Limanowskiego, gdyż brama wjazdowa jest zbyt niska. Dzięki przychylności Spółdzielni Mieszkaniowej Blok pojazdy mogły wjechać na teren przedszkola od strony ul. Niegolewskich.


Komentarze (1)

02-04-2014 20:36:59
posen
CO za bzdura a latem dzieci pd parasole bo słonce i nie ma cienia CO za d-i-z-l-e
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: