Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza stanie kawiarnia w kontenerze z widokiem na Arenę? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza stanie kawiarnia w kontenerze z widokiem na Arenę?
31-03-2014 07:12   Janusz Ludwiczak
Jeden z przedsiębiorców chce uruchomić w kontenerze punkt gastronomiczny, który miałby stanąć w Parku Kasprowicza. POSiR jest też zarządcą zieleńca przy Arenie. Do tej pory administratorem Parku Kasprowicza był Zarząd Zieleni Miejskiej.

Do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, które zarządzają już Parkiem Kasprowicza zgłosił się przedsiębiorca, który chce uruchomić punkt gastronomiczny w kontenerze. Tymczasowa kawiarenka miałaby stanąć na powierzchni 36 metrów kwadratowych, w pobliżu siłowni na wolnym powietrzu i placu zabaw.

Jesteśmy w trakcie rozmów z podmiotem, który chciałby w nowoczesnym kontenerze otworzyć kawiarnię w dużym oknem z widokiem na halę widowiskowo-sportową Arena. Taka kawiarnia byłaby otwarte przez rok. Tam można byłoby napić się kawy czy zjeść coś ciepłego - powiedziała Agnieszka Patelka, rzecznik POSiR.

Wiele osób przychodzi na spacery do Parku Kasprowicza. Podczas konsultacji we wnioskach, które do nas wpływały opowiadano się, że taki punkt gastronomiczny byłby przydatny - dodaje Agnieszka Patelka.

POSiR poprosił o opinię w tej sprawie poprosił Radę Osiedla. Łazarscy radni podjęli negatywną decyzję dotyczącą dzierżawy nieruchomości gruntowej położonej w Parku Kasprowicza. Rada Osiedla Św. Łazarz miała zastrzeżenia do estetyki pawilonu oraz lokalizacji.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji niedawno stały się zarządcą Parku Kasprowicza. Poprzednio miejscem tym administrował Zarząd Zieleni Miejskiej.

Tam były dwa obiekty, którymi zarządzał POSiR - Arena i basen. POSiR zarządza terenami zielonymi na Malcie. Z mojego punktu widzenia nie ma to znaczenia, która jednostka zarządza tym obiektem - argumentuje Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Obawiam się, że skoro POSiR nie ma pieniędzy to za chwilę Park Kasprowicza będzie wyglądać jak nasze nieszczęsne lodowisko i będzie można wywiesić tabliczkę "łazarskie wysypisko śmieci" - uważa Bogna Zielińska z Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (9)

01-04-2014 14:08:41
viki
Chodzi o elastyczne podłoże, specjalne do placów zabaw takie jak jest na Ogrodzie Jordanowskiem (Bukowska/Przybyszewskiego). To nie jest drogie, a sprawdza się doskonale.
01-04-2014 09:42:13
M.
Z tym brukowaniem placu zabaw estetycznym kostkami to lekka przesada, a i kolana dzieci mogą mocno ucierpieć. Mnie osobiście bardziej dziwi usytuowanie tego placu zabaw - na otwartej przestrzeni, bez odrobiny cienia. Mam wrażenie, że jak słoneczko latem przygrzeje, to będziemy mieli niejedne dziecko z porażeniem słonecznym (niestety nie wierzę w zdrowy rozsądek niektórych rodziców).
31-03-2014 21:11:04
JS
Jeszcze jedno - pisanie "nas" z wielkiej litery świadczy o nieuctwie lub/i rozbuchanym ego. Stawiam na jedno i drugie. Zanim zaczniecie po raz wtóry stawiać na baczność mieszkańców radziłbym troszkę douczyć się języka polskiego i zasad używania form grzecznościowych. Radny=nieuk?
31-03-2014 21:08:20
JS
Świetna odpowiedź, pokazująca niestety prawdziwe oblicze Rady Osiedla. Kochani, komuna już sie skończyła. To nie ludzie są dla was, tylko wy dla ludzi. Rzadko się zdarza śmiecenie na wysprzątanym terenie. Z reguły ktoś wyrzuci papierek, gdy dookoła leżą ich dziesiątki. A tak jest na zaniedbanej Arenie. Na to płacę podatki w tym mieście, z których się utrzymujecie, żebyście słuchali uwag mieszkańców a nie wygłaszali głupawe komentarze. Do tego jako tajemnicza Rada - pani Maria się nie wstydziła pisać pod nazwiskiem. Ale z drugiej strony pisząc tak bezczelne komentarze też bym się chyba nie przedstawił -mandat w następnej kadencji byłby tylko marzeniem.
31-03-2014 16:04:06
Rada Osiedla
Jeżeli codziennie sprzątany jest Park,to kulturalni mieszkańcy nie powinni go zanieczyścić w ciągu jednego dnia.A jeżeli ktoś przychodzi do parku tylko w celu pofolgowania swoim niszczycielskim zapędom to nic nie możemy zrobić .Wymagajmy od siebie zachowania porządku, to będzie ładniej obok Nas.
31-03-2014 15:50:31
viki
Jaka całkowita wymiana piasku w piaskownicy jak tam nie ma już piasku! Chyba nie wiecie o czym piszecie. Pod huśtawkami doły jak okopy. Nie chodzi o sprzątanie tylko wyrównoważenie tego piachu który ktoś bezmyślnie nawiózł i który przy mocniejszym wietrze rozwiewany jest na cztery strony świata. Zamiast robić taką wielką Sahara trzeba było zrobić mniejszy plac, a wyłożony elastycznymi kostkami, a tak wszyscy rodzice brniemy w tym piachu... Ogarnijcie się!
31-03-2014 12:23:26
JS
@anonimowa Rada Osiedla Najwidoczniej należy sprzątać również w południe i wieczorem. Tak trudno? W domu, jak macie bajzel też sprzątacie tylko w sobotę, bo taki grafik?
31-03-2014 10:19:16
Rada Osiedla
Park Kasprowicza i plac zabaw zlokalizowany w centrum Parku jest regularnie sprzątany, codziennie rano.Na bieżąco usuwane są uszkodzenia . Całkowita wymiana piasku w piaskownicy dokonywana jest w m-cu kwietniu i lipiec/sierpień.Porządkowaniem terenu zajmuje się Zarzad Zieleni Miejskiej.
31-03-2014 08:49:53
viki
PROŚBA DO POSIR NA BOGA!! UPORZĄDKUJCIE PLAC ZABAW ZLOKALIZOWANY W ŚRODKU PARKU BO NIE BYŁO TO ROBIONE OD JEGO POWSTANIA. ZARASTA TRAWĄ A DZIECI W PIASKOWNICY KOPIĄ JUŻ W ZIEMI BO NIE MA PIASKU, A POTEM MYŚLCIE O KOMERCJI... ZAPRASZAM PANA REDAKTORA DO ZWIEDZENIA Z APARATEM.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: