Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wypieki pojawiły się na twarzach mieszkańców, którzy przyszli przed pływalnię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wypieki pojawiły się na twarzach mieszkańców, którzy przyszli przed pływalnię
30-03-2014 23:31   Janusz Ludwiczak
Członkowie Kolektywu Kąpielisko przed pływalnią w Parku Kasprowicza częstowali spacerowiczów domowymi wypiekami.

Pod hasłem "rozsadzamy tetris" Kolektyw Kąpielisko chciał wysiewać nasiona pod ogród społeczny, który miał powstać na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Spotkajmy się kolektywnie w kąpielisku w Parku Kasprowicza, żeby zapoczątkować ogrodnicze sprawunki. Zrobimy tetrisową układankę z warzywnej rozsady. Wytniemy różne kształty z folii kubełkowej, do której wysiejemy nasiona pierwszych wiosennych warzyw i ziół, żeby pozwolić im kiełkować i wzrastać. Będą ciasta i lemoniady, będzie muzyka, słońce i grabki - zachęcał Kolektyw Kąpielisko.

W środę POSiR podjął decyzję o remoncie pływalni i uruchomieniu basenów jeszcze przed wakacjami, o czym więcej w artykule: "Jest to ukłon w stronę mieszkańców" - w połowie czerwca otwarta zostanie pływalnia przy Arenie.

Mimo to w sobotnie popołudnie Kolektyw Kąpielisko zaprosił mieszkańców na domowe ciasto, kawę i herbatę.

Kolektyw Kąpielisko otrzymał od miasta 17 792 złotych na poprawę jakości przestrzeni publicznej poprzez projekty artystyczne (także w ramach amatorskiego ruchu artystycznego), integrujące społeczność lokalną i wzbogacające życie kulturalne dzielnic oraz centrum Poznania. Kolektyw Kąpielisko chciałby przekształcić przestrzenie nieczynnej pływalni w Parku Kasprowicza. Wśród pomysłów jest m.in. utworzenie ogrodu społecznego, miejsca do warsztatów, w których będzie można nauczyć się prowadzenia zdrowego stylu życia czy naprawienia samemu roweru, a także powstanie kina plenerowego. Projekt nie zostanie jednak zrealizowany na pływalni w Parku Kasprowicza.

W środę mieliśmy spotkanie, podczas którego miano konkretnie zdecydować jakie będą losy tego terenu i czy nasza koncepcja zostanie zrealizowana. Ze strony POSiRu padła deklaracja, że na ten sezon zostaną uruchomione baseny. Mielibyśmy współpracować przy realizacji projektu. Wstęp na baseny ma być płatny, nasze działania mają jednak charakter społeczny, chcemy zrobić ogród społeczny. Nie chcielibyśmy wygradzać tego terenu. Rozważamy poszukać inną lokalizację do realizacji naszego projektu - wyjaśnia Daria Kaczorowska ze Stowarzyszenia Kolektyw Kąpielisko.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: