Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kąciku zrodzi się poezja z życia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kąciku zrodzi się poezja z życia
27-03-2014 07:12   Janusz Ludwiczak
Poezja tym co rodzi się z życia i warsztaty rzeźby w drewnie - to zwycięskie projekty, które zostaną zrealizowane na Łazarzu w ramach programu "Centrum warte Poznania".

Na początku lutego Urząd Miasta ogłosił konkurs "Centrum warte Poznania" na uatrakcyjnienie miasta, w tym również Łazarza. Projekt miał szanse nawet na 50 tysięcy złotych dofinansowania.

Centrum warte Poznania to odpowiedź na wypieranie ze śródmieścia działalności kulturotwórczej, integrującej lokalne społeczności, poprzez tworzenie oryginalnych wydarzeń kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych. Do tej pory objęta nim była tylko przestrzeń ścisłego śródmieścia, ale w tegorocznej trzeciej edycji konkursu uatrakcyjnić będzie można zarówno obszar osiedla Stare Miasto (w szczególności ulicy Św. Marcin oraz przyległych) oraz Ostrowa Tumskiego, Śródki, ale też Jeżyc, Wildy i św. Łazarza - wskazuje Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miasta Poznania.

U genezy programu Centrum Warte Poznania leżała chęć stworzenia konkretnej oferty finansowej dla osób i podmiotów, w tym także przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność w centrum miasta o charakterze kulturotwórczym. Często bowiem, z uwagi na wysokie koszty utrzymania lokali użytkowych, nie dysponowali oni wystarczającymi środkami, które mogą równolegle przeznaczyć na promocję swojego miejsca pracy czy aktywności społecznej, a jednocześnie zrobić coś interesującego dla mieszkańców. To zaś stwarza program Centrum Warte Poznania, dzięki któremu Miasto pozyskuje ciekawe pomysły na ożywienie śródmieścia, jednocześnie przekazując środki na ich realizację – tak sens programu opisuje Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Do 7 marca można było nadsyłać prace konkursowe. Pomysły oceniło 12 osób, w tym przedstawiciele Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania, Urzędu Miasta Poznania, Centrum Kultury Zamek, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Rad Osiedli: Stare Miasto, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, św. Łazarz, Wilda i Jeżyce.

13 130 zł otrzyma Galeria Raczej z ul. Głogowskiej 53 na realizację warsztatów rzeźby w drewnie na Łazarzu. Natomiast 9 500 zł otrzymają autorzy projektu "Poezja tym co rodzi się z życia", który zakłada stworzenie na ścianie kamienicy przy ul. Kącik - kąciku poezji. Na budynku kamienicy pojawią się cytaty tekstów znanych wieszczy.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: